Đakovčani s pola gasa protiv Feniksa za prvo mjesto!

ĐAKOVO – FENIKS  37:14 (15:6)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja:100. Suci: Domagoj Jukić (Osijek) i Davor Milaković (Osijek). Delegat: Božidar Prpić (Osijek).

ĐAKOVO: Božičević 7, Tomašević 4, Lasić 5, Omrčanin 6, Kokanović, Klepo 3, Kolar, Ćurić 1, Vuković 1, Zatezalo 3, Matačić 4, Antunović 3. Trener: Domagoj Perlić.

FENIKS: Kuštro 1, Vuk 3, Skokić 4, Paradinović 1, Kuzma, Kožić 2, Perić 1, Davidović, Raguž 1, Pavičić, Sabljić, Vastl 1. Trener: Slavko Stojković.

Đakovački su rukometaši dočekali rukometaše Feniksa koji su nakon prvoga kola bili na prvom mjestu. Međutim, Đakovčani su ozbiljnom i organiziranom igrom razbili sve iluzije da Osječani mogu nešto više od časnoga poraza. Očito da su igrači trenera Perlića odlično pripremljeni jer su tijekom cijeloga susreta dominirali i brzim napadima lagano dolazili do pogodaka.

Gosti su samo na otvaranju utakmice poveli 2:0, a nakon toga domaćini serijom golova u 16. minuti dolaze do vodstva 7:4. Nakon toga, sve je išlo na đakovački mlin. Do kraja prvoga poluvremena đakovački su rukometaši došli do velikih plus 9, a u samoj završnici najraspoloženiji igrač bio je Damir Tomašević koji je zabio tri od posljednja četiri pogotka. Gosti su za 30 minuta postigli samo šest pogodaka što dovoljno govori o domaćoj obrani u kojoj je briljirao golman Sandro Kolar koji je utjerao „strah u kosti“ osječkim napadačima.

U nastavku utakmice na terenu postojala je samo đakovačka momčad koja je iz minute u minutu povećavala svoju prednost. Redale su se brze kontre, ulazi s krilnih pozicija i odlična realizacija. Đakovčani su odigrali ozbiljnu utakmicu u kojoj su pokazali svoju pravu snagu. Čini nam se dovoljnu za osvajanje toliko željenoga prvoga mjesta. Ali, prvo skok, pa onda hop. Na kraju sve je završilo s velikih plus 23 koji je Đakovčane doveo na prvo mjesto na tablici.

U domaćim redovima istaknuo se mladi Marin Božičević sa sedam pogodaka, njemu uz bok bili su Luka Omrčanin sa šest, Ivan Lasić s pet, a po četiri pogotka postigli su Damir Tomašević i Luka Matačić. Veseli također i povratak kapetana Krešimira Klepe koji je postigao tri pogotka.

U sljedećem trećem kolu Đakovčane očekuje gostovanje u Novoj Gradišci.