Stanušić i Leko junaci satničkoga prolaza u finale!

0
2327

POLUFINALE KUPA NOGOMETNOGA SREDIŠTA ĐAKOVO

SLAVONIJA (P) – MLADOST (ĐS) 3:5 (2:1)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Tadijan (15. – 11 m), 2:0 Gazić (36.), 2:1 Stanušić (43.), 2:2 Stanušić (49.). Jedanaesterci: 2:2 Marošević – Leko brani, 2:3 Svalina, 3:3 Perak, 3:4 Totić, 3:4 Tadijan – promašaj, 3:5 Grbeša, 3:5 Penava – Leko brani.

SLAVONIJA (P): Begović, Perić (61. Perak), Poljarević, Marošević, Tadijan, Penava, Vinko (87. Stipanović), Gazić (87. Matković), Crnojević, Miler (69. Vranić), Pecnik (90. Burek).

MLADOST (ĐS): Leko, Bikić (67. Svalina), Bruno Barišić Jaman, Subašić, Novoselić, Žonka, Grbeša, Stipanović (32. Tomić), Stanušić, Ivan Barišić, Radnić (57.  Totić).

Nogometaši Mladosti htjeli su već u početku utakmice riješiti pitanje pobjednika tako su otvoreno krenuli prema domaćem golu.

Satničani su propustili tri izgledne prilike, preko gola dva puta pucao je  Grbeša, a jednom Stanušić. Nakon toga, domaćini dolaze u vodstvo. Vinko je izveo slobodan udarac s 20 metara, lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku Subašića, a siguran realizator bio je Tadijan. Gosti u 24. minuti propuštaju još jednu priliku. Stipanović nakon sjajne akcije sam izlazi pred Begovića koji izlazi kao pobjednik. Samo tri minute kasnije i Stanušić se našao pred Begovićem koji ponovo brani udarac satničkoga napadača. Igrala se 36. minuta kada su domaćini povećavali vodstvo. Pecnik je pobjegao obrani Mladosti i poslao loptu pored nemoćnoga Leke. U 42. minuti Mladost postiže pogodak. Odličnu asistenciju Tomića iskoristio je Stanušić  koji pogađa punitovačku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga poluvremena (49.) Bikić je s desne strane loptu prebacio na drugi gdje se našao Stanušić koji postiže svoj drugi pogodak za izjednačenje. Gosti su imali odličnu priliku u 56. minuti kada je Barišić solo akcijom izašao pred Begovića, ali iskusni golman još je jedom pokazao svoje kvalitete. U 68. minuti malu bravuru izveo je Stanušić, oslobodio se svoga čuvara, pucao prema golu, ali opet se na pravom mjestu našao Begović. U 84. minuti s desne strane pucao je Stanušić, ali pored gola. Samo tri minute kasnije Žonka je sjajno prošao  po desnoj strani, odigrao povratnu loptu do Grbeše koje puca ravno u Begovića. Posljednju priliku Satničani su imali u sudačkoj nadoknadi: Barišić puca s 15 metar, ali ponovo je siguran domaći golman.

Satničani su pri izvođenju kaznenih udaraca imali na golu raspoloženoga Stjepana Leku koji je odmah obranio Maroševićev udarac, da bi u posljednjoj seriji to učinio i Penavi. Tadijan je pucao preko gola. U redovima Mladosti sigurni izvođači bili su Svalina, Totić i Grbeša.