Jedan Doganov, ali tri boda vrijedan!

0
1090

SUPERSPORT PRVA NOGOMETNA LIGA

  1. KOLO

ZRINSKI OSJEČKO 1664 – SESVETE 1:0 (1:0)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 500. Sudac: Jakov Titlić (Potravlje). Pomoćnici: Emir Trklja (Petrinja) i Tomislav Marković (Sisak). Četvrti sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela). Delegat:Dalibor Kajinić (Požega). Kontrolor suđenja: Igor Križarić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Dominik Dogan (15.),

ZRINSKI OSJEČKO 1664: Marin Stanić, Unušić, Mato Stanić, Ćubel, Patrick Stanić, Horvat, Stranput, Eskinja (86. Oršolić), Pekarić (86. Patrick Pejić), Korov (60. Svržnjak), Dogan. Trener: Igor Budiša.

SESVETE: Šušković, Kulenović, Duvnjak, Topić, Matić (46. Perić), Brigić (66. Dujmović), Sušak, Vukasović, Mamić, Braun, Petrak. Trener: Hrvoje Horvat.

Prvenstvo SuperSport nogometne lige ulazi u završnu fazu. Zrinski Osječko 1664 i Šibenik neumorno pobjeđuju iz kola u kolo i sve će biti izglednije da će posljednje kolo – upravo sudar dvije prvoplasirane momčadi – odlučivati u prvaku i novom članu Prve hrvatske nogometne lige.

A nogometaši trenera Igora Budiše uspješno su odradili koš jednu prepreku, pobijedili su Sesvete i tako zadržali prednost ispred Šibenčana. Doduše, sutta na Šubićevcu gostuje Vukovar 1991. pa će se nakon tih 90 minuta znati kolika je prednost u odnosu na Šibenčane.

Danas su domaćini odigrali korektnu utamicu, odličnu u obrani što potvrđuje podatak da su gosti u svih 90 minuta uputili samo jeda udarac u okvrir gola, a u gotovo 80 minuta Zrinski Osječko 1664 imao je terensku dominaciju, stvarao prilike, ali na kraju pobjeda je ostvarena sa samo jednim pogotkom. I,naravno, ne treba potati tko je strijelac – zna se Dominik Dogan. Iako za gol najveća zasluga pripada Dominiku Staniću koji je presjekao loptu i asistirao prema Doganu.

Tko će ako neće Dominik Dogan

Prva prijetnja domaćina dogodila se u petoj minuti. Dugu loptu sa svoje polovice prema desnoj strani uputio je Bruno Unušić, loptu prima  i ulazi u kazneni prostor Petar Korov, lažnjakom se oslobađa protivnika, uslijedio je udarac iskosa, ali lopta se od bloka odbija u korner. U 15. minuti domaćini su došli u vodstvo. Marin Brigić pokušao je odigrati loptu prema svome golmanu, Patrick Stanić presjekao je loptu i nesebično uposlio Dominika Dogana koji prolazi pored golmana i šalje loptu u mrežu. U 20. minuti Horvat je ubacio loptu iz kornera, lopta je pogodila u ruki Dominika Brauna, ali sudac Titlić nije regirao. U 22. minuti Miran Horvat ubaacio je loptu s lijevoga boka, najviši u skoku bio je Dogan, ali udarac glavom završava pored vratnice. U 28. ubačena lopta iz kornera došla je do Patrick Stanića koji puca glavom, pored vratnice. U 45. minuti odlična akcija domaćina. Eskinja ubacuje loptu s lijeve strane, Pekarić puca glavom pod prečku, golman Šušković izbacuje loptu u korner.

I u nastavku utakmice domaćini su imali terensku inicijativu, gosti gotovo bez udarca na domaći gol. U 66. minuti odlična akcija domaćih. Po desnoj strani prošao je Unušić, ubacio loptu na prvu vratnicu gdje se našao Dogan. Njegov udarac završio je u gostujućem bloku, a lopta u korneru. Prvi udarac u okvir domaćega gola gosti su uputili u 81. minuti kada su ubacili loptu iz kornera, Tin Kulenović glavom s pet metara puca u gol, ali golman Marin Stanić nije se dao iznenaditi.

U posljednjih desetak minuta Sesvećana su otvorenije krenuli prema domaćem golu, nekoliko su puta ubacili loptu u kazneni prostor, ali obrana Zrinskoga Osječka 1664 danas je odigrala utakmicu bez ijedne pogreške. U školi bi rekli: za čistu peticu.

I nova tri boda su u džepu tako da Zrinski Osječko 1664 sada ima 78 bodova. U sljedećem pretposljednjem 32. kolu očekuje ih gostovanje u Vukovaru.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here