0
629

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ĐURĐENOVAC – TORPEDO  0:5 (0:4)

Đurđenovac – Sportski stadion Đurđenovac. Gledatelja: 100. Sudac: Uoran Podoreški (Popovac). Pomoćnici: Dalibor Jeftić (Mece) i Domagoj Mikola (Mece). Strijelci: 0:1 Ilija Piler (5.), 0:2 Josip Milardović (26.), 0:3 Marin Cicvarić (30.), 0:4 Josip Milardović (37.), 0:5 Josip Antinac (55.).

ĐURĐENOVAC: Eugen Topalović, Matija Topalović, Sigurnjak Runje (77. Šarlija), Luka Stojanović (63. Vanek), Prevolšek, Pavlić, Stojanović (82. Mihalek), Runje, Blažević, Zeba.

TORPEDO: Vinković, Kopecki, Milardović (48. Božidar Radoš), Branimir Ivanda (66. Eror), Antinac (73. Borna Butor), Piler, Dominik Radoš, Cicvarić, Novoselić, Matej Čuić, Vitman.

Iako su prošli tjedan nogometaši Torpeda ostali bez trenera Bojana Stjevića to nije utjecalo na njihovo raspoloženje jer su u Đurđenovcu autoritativno osvojili sva tri boda podarivši domaćinima „petardu“: A za rješenje utakmice bilo im je potrebno tek pola sata igre u kojem su postigli tri pogotka i tako riješili pitanje pobjednika. Seriju pogodaka otvorio je Ilija Piler koji je iskoristio asistenciju Josipa Milardovića i u petoj minuti zatresao domaću mrežu. Nakon toga, domaćini su sredili svoje redove, ali samo do 26. minute kada iskusni Josip Milardović koristi asistenciju Ilije Pilere za drugi kuševački pogodak. Četiri minute kasnije Josip Antinac uputio je loptu u domaći kazneni prostor, najviši u skoku bio je Marin Cicvarić koji glavom matira domaćega golmana Eugena Topalovića za visokih 3:0. Raspoloženi Milardović u 37. se po drugi puta upisao u listu strijelaca i tada je bilo samo pitanje kojom će razlikom gosti slaviti. Asistent za četvrti pogodak bio je Branimir Ivanda. Na odmor su obje momčadi otišle pri gostujućem vodstvu 4:0. U drugom poluvremenu rezultat je dopuštao da Kuševčani izvrše nekoliko izmjena. U 48. minuti svoje mjesto Božidaru Radošu prepustio je dvostruki strijelac Josip Milardović. Kada je u 55. minuti Josip Antinac postigao peti kuševački pogodak, na zagrijavanje je krenuo mladi Borna Butor koji je Antinca zamijenio u 66. minuti i tako iskoristio svoje prve seniorske minute. A priliku za igru dobio je i Viktor Eror.

Kuševčani ovoga proljeća igraju odlično i sada su se drugoplasiranom Omladincu iz Vukojevaca približio na samo jedan bod. Kuševčani imaju 37, a Omladinac 38 (i utakmicu manje).

U sljedećem kolu Torpedo će na svom terenu dočekati susjede iz Piškorevaca. Novi lokalni derbi je pred nama.