Kada propustiš šest meč lopti, slijedi poraz!

0
268

PRVA HRVATSKA STOLNOTENISKA LIGA ISTOK

DRAČICE – MIHOVLJAN 2:4

Dugo će zasigurno Dračičani žaliti za propuštenim prilikama protiv gostiju iz Mihovljana. Eventualna pobjeda domaćim bi igračima značila još uvijek nadu u opstanak u ligi, ovako ovim porazom situacija je sve teža. Naime, Slavonski Brod je danas upisao jednu pobjedu i na taj način Dračičane bacio na pretposljednje mjesto.

U prva dva pojedinačna meča Dominik Dražić i Tomislav Tominac propustili su odlične prilike da dođu do vodstva 2:0. Naime, Dražić je propustio četiri meč lopte protiv Nine Bujana, a Tominac je dva puta imao meč lopte protiv Nikole Mikca. Gosti su se izvukli i poveli s 2:0. Da je slučajno bilo 2:0 za Dračice što je bilo realno s obzirom na viđenome na zelenom stolu, vjerojatno bi i bodovi ostali u Đakovu. Ovako, ova dva poraza donekle je uspio popraviti Ivan Babić prvom dračičkom pobjedom. Gostujući par bio je uvjerljiv za vodstvo 3:1. Dominik Dražić protiv Nikole Mikca smanjio je rezultat na 2:3, ali je Ivan Babić u posljednjem meču poražen s 3:0. I tako su bodovi otputovali u Mihovljane. Šteta jer ovo su mogli biti bodovi spada za mali, ali hrabru dračičku momčad.

POJEDINAČNI REZULTATI:

Dominik Dražić – Nino Bujan  2:3 (11:9; 11:6; 5:11; 16:18; 6:11)

Tomislav Tominac – Nikola Mikac 2:3 (11:9; 11:7; 3:11; 2:11, 12:14)

Ivan Babić – Robert Mikac 3:1 (11:8; 9:11; 11:8; 11:9)

Babić/Dražić – Bujan/N. Mikac 0:3 (5:11; 7:11; 8:11)

Dominik Dražić – Nikola Mikac 3:0 (11:5; 11:7; 11:7)

Ivan Babić – Nino Bujan 0:3 (6:11; 9:11; 2:11)

DRAČICE – PODRAVKA 0:4

Podravka je vodeća momčad lige, bez ijednoga poraza, i bilo je iluzorno očekivati dračičku pobjedu. No, u prvom meču Dominik Dražić odlično je odigrao prva dva seta i poveo 2:0, ali tada Neven Samac preokreće meč u svoju korist i na kraju slavi s 3:2. Tomislav Tominac uspio je Danijelu Jurašiću uzet jedan set, a Ivan Babić poražen je s maksimalnih 3:0. U paru Dračičani nisu imali šanse protiv para Lončar/Samac.

Dominik Dražić – Neven Samac 2:3 (11:7; 11:5; 7:11; 3:11; 3:11)

Tomislav Tominac – Danijel Jurašić 1:3 (8:11; 5:11; 11:2; 5:11)

Ivan Babić – Danijel Lončar 0:3 (5:11; 4:11; 4:11)

Dražić/Babić – Lončar/Samac 0:3 (7:11; 3:11; 5:11)