0
1482

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLOGA – HOŠK 2:0 (0:0)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Davor Baronji (Laslovo) i Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Vedran Penava (78.), 2:0 Dino Marčićević (88.).

SLOGA: Vučemilović-Grgić, Bilandžija (46. Lončarević), Buterin, Marošević, Matković, Vedran Penava (79. David Josipović), Marčićević (89. Noa Josipović), Sršek (77. Darko Penava), Matošević, Tešanović, Lovrić (82. Mihael Romac). Trener: Tomislav Petričević.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Totić, Ilijov (71. Zeko), Ante Hodak, Hrgić, Kulić, Kust, Davor Svalina, Batarilo (71. Tomić), Matin.

Nogometaši Sloge iz Koritne nisu se baš mogli pohvaliti pozitivnim rezultatima iz pripremnog razdoblja, ali su mirno pričekali prvo kola u kojemu su bili slobodni, i pripremili se za gostovanje Gašinčana.

U prvom poluvremenu vidjeli smo ravnopravnu igru u kojoj nije bilo previše izglednih prilika za golove. Prvu su doduše imali gosti kada je Danijel Rac ubacio loptu s lijeve strane u domaći kazneni prostor, ali Stipo Totić za milimetar je zakasnio ubaciti loptu u mrežu. Do kraja prvoga dijela, i jedni i drugi imali su nekoliko situacija iz kojih je moglo doći do promjene rezultata. Ali, na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku gosti su imali još četiri izgledne prilike, ali napadači nisu bili raspoloženi. Bližio se kraj utakmice, a domaćini su bili sve opasniji jer su osjetili da mogu doći do pobjede. U 78. minuti Vedran Penava postiže pogodak za domaću momčad, a točku na “i” deset minuta kasnije stavio je Dino Marčićević. Za konačnu, i na kraju, zasluženu pobjedu Sloge.

Tako je Sloga uspješno krenula u proljetni dio prvenstva i sada se nalazi na sedmom mjestu s 19 bodova. U sljedećem 16. kolu nogometaši Sloge će na gostovanje u Forkuševce.

A Gašinčani su s puno entuzijazma krenuli u proljetni dio prvenstva, ali su neočekivano doživjli dva poraza koja ih i dalje ostavljaju na 22 boda i šestom mjestu. U sljedećem 16. kolu Gašinčani će imati priliku za popravni ispit, ali im na Lipovice dolaze trećeplasirani Semeljčani.