(8:13; 22:24; 12:22; 22:18)

Županja – Dvorana Gimnazije. Gledatelja: 150. Suci: Boris Hartman (Osijek), Dino Barišić (Osijek) i Filip Lipovac (Slavonski Brod). Opunomoćenik HKS-a: Krešimir Arar (Slavonski Brod).

ŽUPANJA: Bilić 9, Mitrović 4, Erslan 20, Benković 5, Gvozdić, Bošnjak, Pastović, Soljačić 3, Mesić 7, Spajić, Ganibegović 16, I Gvozdić. Trener: Sanjin Kalaica.

ĐAKOVO: Škrinjarić 9, Vojedilov 2, Hajduković 5, Petrić, Letica, Jurić 11, Davidović, Marjanović 3, Blažević 13, Kozić 18, Hrkač 16. Trener: Goran Gunjević.

Sada je sve definitivno jasno. Košarkaši Đakova su na uvijek neugodnom terenu u Županji nadigrali domaću momčad i tako potvrdili svoju dominaciju u Drugoj košarkaškoj ligi Istok. Iako su Đakovčani na utakmicu došli bez Dine Radoša, pobjeda gostiju niti jednoga trenutka nije dolazila u pitanje.

Županjci su kao drugoplasirana momčad gajili nadu i bodrili se da barem mogu nanijeti poraz vodećoj momčadi lige, a u nekoj ludoj kombinaciji nadali su se da mogu stići i zaostatak iz prve utakmice od 29 poena.

U prvoj četvrtini vidjeli smo malo poena: Županjci su ubacili samo 8 od čega Mesić 6, a u đakovačkim redovima odlično je utakmicu otvorio Petar Kozić sa šest poena te Hrkač sa četiri i Jurić s tri poena.

U drugoj četvrtini strijelci su bili raspoloženiji tako da su Županjci držali rezultatski priključak i na odmor otišli s zaostatkom od sedam poena. U tim trenutcima u đakovačkim redovima Koziću se pridružio kapetan Hrkač i samozatajni Jurić.

Ključna je bila treća četvrtina i kojoj su Đakovčani definitivno prelomili utakmicu. A jedan od ključnih igrača tih deset minuta bio je Matko Blažević, centar koji je ukupno ubacio 13 poena i očito bio nepoznanica na koju Županjci nisu znali odgovoriti. A uz dvije trice Hrkača i jedne Kozića bilo je to dovoljno za bijeg na plus 17 (59:42).

U završnici svima je bilo jasno da će pobjeda u Đakovo. Županjcima jedino može biti utjeha da su tu posljednju četvrtinu riješili u svoju korist.

U đakovačkim redovima dvojac Kozić – Hrkač odradio je svoj posao, a odlično su im asistirali Blažević i Jurić. Kod gostiju najbolji vremešni centar Erslan, strijelac 20 poena.

Đakovčanima je ovo 15 pobjeda i jedina su momčad bez poraza. U sljedećem kolu očekuje ih gostovanje u Garčinu.