Unatoč maksimalnom porazu, Dračičani namučili Cibaliju!

0
348

PRVA HRVATSKA STOLNOTENISKA LIGA ISTOK

CIBALIA – DRAČICE 4:0

Općenito, čudan je sport, a posebice stolni tenis što možemo potvrditi na utakmici 7. kola između Vinkovčana i Dračičana. Naime, kada pogledate rezultat lako ćete zaključiti kako su igrači Cibalije bili daleko bolji jer su slavili s maksimalnih 4:0. Međutim, kada pogledate pojedinačne mečeve i rezultate tada biste mogli zaključiti da je sve moglo otići i na stranu Dračica.

Ivan Babić u prvom je meču imao vodstvo 1:0 i 2:1 u setovima, a tada je David Andabak preokrenuo rezultat u svoju korist. U petom odlučujućem setu vinkovački je stolnotenisač slavio s tijesnih 11:9.

U drugom meču Dominik Dražić gubio je 2:0, ali se uspio vratiti u trećem setu i smanjiti rezultat na 1:2. Ipak, u četvrtom setu Davor Lončar bio je uvjerljiv s 11:5.

Dračičanin Tomislav Tominac propustio je vodstvo 2:0 u setovima protiv Davora Lončara. Pri rezultatu 2:2 vinkovački je igrač slavio u petom setu s tijesnih 11:8.

U igri parova ponovo drama. Iako je vinkovački par slavio, Dražić i Babić izjednačili su rezultat na 1:1 da bi u trećem setu upisali poraz nakon pripetavanja 13:11. U četvrtom setu popustila je koncentracija i domaćini dolaze do četvrtoga odlučujućega boda.

Ovom pobjedom Cibalia je došla na 7 pobjeda i tri poraza, a Dračice su i dalje pretposljednje s dvije pobjede u osam poraza. U sljedećem devetom kolu Dračičani će odigrati dvije domaće utakmice protiv momčadi iz Čakovca: najprije u 11:00 sati protiv MSTC-a, a u 17:00 protivnik će im biti Putjane.