ĐAKOVO – DUGO SELO  25:25 (12:13)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 250. Suci: Filip Skenderović i Dominik Trčak (Samobor). Delegat: Goran Stojanović (Osijek).

ĐAKOVO: Relatić, Sivak 4, Maljarić, Vastl, Brzica, Perić, Rinčić, Klepo 3, Carević, Pavlović, Foluža 1, Tribuljak 1, Bošnjak, Vulić 8, Jarčević 8. Trener: Damir Eklić.

DUGO SELO: Vranjković, Gotal, Vraut 2, Valentaković 1, Cvjetičanin, Vlašić 2, Agatić 8, Zajec 1, Šuker 2, Lisica 6, Jelić, Doknjaš, Barabašić, Vranić. Trener: Filip Horvat.

Dragi čitatelji, vjerujem da nećete zamjeriti vašem novinaru koji se u vrijeme odigravanja utakmica nalazio u Pragu i uživao u ljepotama ovoga srednjoeuropskoga grada. A u tom uživanju s radošću sam se prisjetio i povijesne međunarodne kup utakmice Đakova i Sparte i puno ljepših đakovačkih rukometnih dana i godina. Iako su đakovački rukometaši tada ispali, ali tada je Grad „disao“ rukometno i svaki tjedan uživali smo u odličnim nastupima. Nakon toga, gradu Đakovu dogodio se i Domagoj Duvnjak itd. itd. itd… Bila su to lijepa vremena kojih sam se prisjetio upravo ove subote u dalekoj Prahi.

A kada smo već kod uspomena, gledajući gostujući sastav prisjetio sam se, barem po prezimenima, nekih legendi hrvatskoga nogometa i košarke. Tako su u gostujućim redovima zaigrali Cvjetičanin (prisjećam se košarkaša Danka Cvjetičanina i legendarne Cibone iz osamdesetih godina 20. stoljeća), Zajec (legendarni kapetan Dinamove zlatne generacije iz 1982.) i Šuker (prvi strijela Svjetskoga nogometnoga prvenstva u Francuskoj gdje je Hrvatska s još legendarnijim Ćirom Blaževićem osvojila treće mjesto). No, lijepa su to bila vremena.

No, moramo se vratiti u đakovačku rukometnu stvarnost kojoj se ove godine, barem dosada, ne piše baš najbolje. Naime, nakon 13 odigranih kola (doduše, Đakovčani imaju zaostalu utakmicu protiv Maksimir Pastele u gostima) đakovački rukometaši zauzeli su 11. mjesto s devet bodova. Ispod Đakovčana još se nalaze Valpovka sa sedam, Vidove s pet i već otpisani Novi Zagreb bez bodova.

Dakle, na proljeće nas, ukoliko ne dođe do kakvih drastičnih igračkih promjena (pojačanja) očekuje borba za opstanak. A lijepu su priliku Đakovčani imali ove subote kada su pobjedom mogli barem malo popraviti dojam, a i jedan bod više ne bi bio beznačajan.

U utakmici protiv Dugog Sela Đakovčani su tražili dva boda koja bi im barem malo vratila samopouzdanje i dobru atmosferu u svlačionici. Đakovčani su osvojili jedan bod, i to u dramatičnoj završnici gdje su gosti u posljednjoj minuti imali vodstvo 25:24.

Tijek prvoga poluvremena nagovijestio je da će to biti izjednačena utakmica u kojoj će se pobjednik odlučivati u posljednjim trenutcima utakmice. Do 15. minute obje su se momčadi izmjenjivale u minimalnim vodstvima da bi domaćini prvi puta poveli s dva razlike kod rezultata 8:6. Međutim, gosti su brzo uhvatili priključak kojega su održavali do kraja prvoga dijela. Dapače, u posljednjem su napadu golom Luke Vranjića došli u vodstvo 13:12, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena. U tih prvih pola sata u đakovačkim redovima bila su raspoložena samo dva napadača, i to Petar Jarčević s četiri i Ivan Vulić s tri pogotka. U gostujućim redovima najraspoloženiji sa četiri pogotka bio je Leo Lisica.

Isti scenarij vidjeli smo i u prvih deset minuta nastavka. A u 42. minuti golovima Luke Agatića gosti odlaze na plus 2 (18:16). U 46. minuti rukometaši Dugog Sela odlaze na plus 4 (21:17) i tada se činilo da će bodovi otići iz Đakova. U 48. na semaforu je 19:23, ali tada mlade đakovačke snage Antonio Sivak i Dino Tribuljak s tri uzastopna gola vraćaju Đakovčane iz ponora. U 53. gosti imaju plus 1 (23:22), ali Anto Agatić zabija za 24:22. Ivan Vulić i Petar Jarčević zabijaju za 24:24 da bi u 59. Renato Braut zabio pogodak za gostujuće vodstvo 25:24. Samo 14 sekundi prije kraja susreta velika odgovorno stavljena je na leđa Ivana Vulića. Sedmerac je uspješno realizirao za konačnih 25:25.

Podjela bodova! Uspjeh ili neuspjeh đakovačkih rukometaša. Prema tijeku utakmice uspjeh, ali u borbi za opstanak, lagano izgubljen bod. No, što je tu je. Sljedeći vikend pred đakovačkim rukometašima je zaostala utakmice devetoga kola u Zagrebu. A nakon toga, zimski odmor i analiza učinjenoga.