Dračičani stigli do četvrte prvenstvene pobjede!

0
1108

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DRAČICE – MOTIČINA 3:1 (3:1)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Višnjevac). Pomoćnici: Dalibor Jeftić (Mece) i Domagoj Mikola (Mece). Strijelci: 1:0 Mario Kasa (2.), 1:1 Matko Mikola (5.), 2:1 Domagoj Krizmanić (15.), 3:1 Tomas Grgačević (35.).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Petar Andričić, Barišić, Đurđević (74. Ivan Krizmanić), Tomas Grgačević, Domagoj Krizmanić (81. Udovčić), Kasa (83. Uzelac), Galičić, Marko Andričić (55. Josip Grgačević), Nikolić. Trener: Goran Uzelac.

MOTIČINA: Dalibor Boljkovac, Kovačević, Brus (50. Domagoj Boljkovac), Peršić, Stuparić, Kohutek, Knežević, Slivečko, Torčić, Mikola, Butković (46. Mataija).

Za oproštaj od svojih vjernih navijača nogometaši Dračica oprostili su se na najbolji mogući način – četvrtom pobjedom protiv Motičine koja će barem privremeno donijeti malo mira u svlačionicu. Sada Dračičani imaju 14 bodova i pred njima je još gostovanje u Širokom Polju kada će prvenstvena zavjesa biti spuštena na jesenski dio prvenstva. Neće se dračički nogometaši moći pohvaliti uspješnom polusezonom jer plasman u donjem dijelu tablice nitko nije očekivao. No, u zimskoj stanci bit će dosta vremena za analize i pripremu za proljetni dio prvenstva.

A utakmica protiv Motičine nije mogla, iz domaćega kutka, bolje početi. Već u prvom napadu domaćini su stigli u vodstvo. Preciznim udarcem s 18 metara Mario Kasa pogodio je mrežu golmana Dalibora Boljkovca. Međutim, gosti su samo tri minute kasnije uzvratili. Strijelac za 1:1 bio je Marko Mikola. No, to nije previše omelo domaću momčad koja je nastavili s napadima. Takav pristup donio im je ubrzo novo vodstvo. Igrala se 15. minuta kada je Domagoj Krizmanić iskoristio pogrešku gostujućega stopera koji je htio vratiti loptu prema svome vrataru. Međutim, dračički veznjak pročitao je njegovu namjeru, presjekao loptu i mirno poentirao. Za 2:1. Bolju igru Dračičani su potvrdili u 35. minuti kada su postigli i treći pogodak. Akcija je krenula po desnoj strani, ubačenu loptu dočekao je Tomas Grgačević koji ovakve situacije ne propušta. Preciznim udarcem pogađa gostujuću mrežu. Za komotno vodstvo 3:1, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Dračičani su prepustili sredinu terena gostima koji su pokušavali doći do pogotka, ali domaća obrana bila je na mjestu. U 70. minuti gosti su imali najbolju priliku kada je Marin Knežević iz slobodnoga udaraca s 20 metara pogodio prečku. Dračičani su odličnom prilikom uzvratili u 74. kada je solo akcijom Domagoj Krizmanić ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac s 14 metara završio je preko gola. Ne možemo se oteti dojmu da je Krizmanić imao i bolja rješenja. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da su Dračičani upisali bodove zlata vrijedne.