0
1312

TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ORIOLIK 2:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 450. Sudac: Mario Vukušić (Vukovar). Pomoćnici: Andrej Šormaz Vukovar) i Gabrijela Gačić (Novi Mikanovci). Strijelci: 1:0 Luka Međugorac (26.), 2:0 Fabijan Petričević (90.).

ĐAKOVO CROATIA: Sitar, Batinić, Ljulj (90. Kedačić), Moises, Međugorac (90. Šimić), Petričević, Bošnjaković (85. Fingernagl), Luketić, Zrakić (56. Milić), Klemen, Damjanović. Trener: Ivica Gavran.

ORIOLIK: Herceg, Eržen, Donković (46. Galović), Kuzmić, Kuterovac (82. Marušić), Jozić, Bošnjaković (46. Lucić; 54. Žamarija), Stahović, Stubičan, Kokotović. Trener: Zoran Galetić.

Nogometaši Đakovo Croatije danas imaju razlog za dvostruko slavlje: prvo, jer su ostvarili novu pobjedu protiv vrlo dobre momčadi iz Oriovca, i drugo, što su porazom Bedema u Čepinu (0:1) praktički dva kola prije kraja postali jesenski prvaci Treće nogometne lige Istok.

A do pobjede protiv Oriolika nije bilo nimalo lako doći. Jer gosti su igrali otvoreno, imali su nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli svladati golmana Sitara. Gosti su u petoj minuti zaprijetili domaćem golmanu kada je Stubičan primio loptu u kaznenom prostoru Đakovo Croatije. Njegov udarac iskosa s lijeve strane s desetak metara blokirala je domaća obrana. Domaćini su prvi puta ozbiljnije zaprijetili u u 18. minuti  kada je golman Sitar ispucao loptu prema Marinu Zrakiću koji je pobjegao svome čuvaru po desnoj strani. Uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor gdje se na desetak  metara od gola našao Luka Međugorac, ali njegov udarac zaustavio je gostujući golman Herceg.

U 26. Đakovčani dolaze u vodstvo. Slobodan udarac s desne strane izveo je Karlo Ljulj, na drugoj se vratnici našao Luka Međugorac koji s desetak metara pogađa suprotni kut nemoćnoga gostujućega golmana Hercega. Nakon domaćega vodstva, gosti su otvorenije krenuli prema domaćem vrataru. U 36. u gužvi kaznenoga prostora do lopte je došao Goran Jurić koji puca, ali opet je domaći blok bio uspješniji. Domaćini su tražili kazneni udarac u 38. minuti kada je iskosa s desne strane u kazneni prostor ušao Fabijan Petričević, uslijedio je start gostujućega braniča, Petričević je na zemlji, a sudac Mario Vukušić samo je odmahnuo rukom da se igra nastavi. Nakon prvoga poluvremena Đakovčani su otišli na zasluženi odmor s minimalnim vodstvom.

Gosti su u nastavku potpuno otvorili igru želeći što prije doći do izjednačenja. Imali su veći posjed lopte, nekoliko izglednih prilika, ali domaća obrana na čelu s golmanom Sitarom bila je na visini zadatka. Posebice je opasan bio gostujući napadač Jurić kojega su Đakovčani teško čuvali. A Đakovčani su se vješto branili čekajući priliku iz kontanapada. Takve dvije situacije imali su Đakovčani u završnici utakmice. Prvo je Karlo Ljulj izašao sam pred golmana Hercega, ali se spetljao i nije uspio zatresti mrežu, a u 85. minuti u igru je ušao Matej Fingernagl koji se odmah našao u izglednoj prilici. Ušao je sam iskosa s desne strane u gostujući kazneni prostor, pucao je, ali nedovoljno jako da bi iznenadio iskusnoga golmana Hercega. U sudačkoj nadoknadi Đakovčani su potvrdili pobjedu. Gostujuća obrana izbacila je loptu iz kaznenoga prostora, ona je došla do Fabijana Petričevića koji s 20 metara ljevicom pogađa suprotni kut. Za konačno rješenje utakmice. I slavlje je moglo početi.

S nova tri boda Đakovčani su zadržali prvo mjesto i sada imaju 31 bod. A pobjedom Čepina protiv Bedema došlo je do promjene na drugom mjestu. Sada je Čepin drugi s 25 bodova, a Bedem ima 23. Dakle, iako još uvijek teoretki ne, ali Đakovčani mogu slaviti naslov jesneskoga prvaka.