0
1094

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BARANJA-BELJE – RATAR 4:0 (4:0)

Beli Manastir – Gradski stadion Beli Manastir. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Ivan Lacović (Donji Miholjac) i Hrvoje Lacović (Osijek). Strijelci: 1:0 Despot Matijević (2.), 2:0 Leonard Barić (10. – 11 m), 3:0 Despot Matijević (15.), 4:0 Saša Kuburić (41.).

BARANJA-BELJE: Jukić, Šisl, Vratović (64. Novaković), Martinčević (64. Bolšec), Matijević, Bat, Balukčić (64. Lapac), Barić (81. Bosnić), Kuburić, Trivunović, Bilušić (76. Slonja). Trener: Dejan Berger.

RATAR: Barić, de Paula Silva, David Vukadin Mario Šekerija, SIkora (67. Benić; 77. Kovačević), Horvat, Antunović, Larazor Blanco (48. Češnik), Peradinović, Adrić, Kajba. Trener: Josip Mišić.

Jednostavno postoje utakmice koje moraš odraditi, a jednu takvu odradili su nogometaši Ratara. Na gostovanju kod vodeće Baranje-Belja teško je bilo očekivati čudo jer Baranjci su tijekom ovih 12 kola doista pokazali da su najbolja momčad lige. A to su dokazali i protiv Piškorevčana i to već u prvih petnaest minuta kada su postigli tri gola i tako jako rano riješili pitanje pobjednika. U drugoj minuti Despot Matijević dovodi domaćine u vodstvo da bi u desetoj sudac Nikola Dendis pokazao na bijelu točku. Za 2:0 siguran realizator najstrože kazne bio je Leonarda Barić. Napade su „baranjci“ nastavili i dalje, a golman Barić osjećao se kao na vjetrometini. U 15. svojim drugim pogotkom Desport Matijević dovodi svoju momčad u vodstvo 3:0. Nakon toga, Piškorevčani su došli do daha, odnosno počeli su igrati, ali u napadu nije baš bilo previše uspjeha. U završnici prvoga dijela Saša Kuburić postiže i četvrti pogodak za miran odlazak na odmor.

U nastavku utakmice domaćini zadovoljni visokim vodstvom povukli su „ručnu kočnicu“, njihov trener Dejan Berger izvršio je svih pet izmjena nakon čega je i ritam utakmica znatno opao. Niti gosti nisu pokazivali previše želje jer svjesni su da je poraz već upisan.

Na kraju, zaslužena pobjeda vodeće momčadi lige, a Piškorevčani i dalje ostaju na 14 bodova. Priliku za popravni ispit imat će sljedeće nedjelje kada im u goste dolazi drugoplasirani Hajduk iz Marijanaca.