Krunoslav Kovač dvostruki strijelac za semeljačku pobjedu!

0
911

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIK – POLET 1:2 (0:1)

Vrbica – Igralište Vrbica. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Pavličić (Osijek). Pomoćnici: Davor Baronji (Laslovo) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Krunoslav Kovač (10.), 1:1 Marko Kasun (62.), 1:2 Krunoslav Kovač (75.).

RADNIK: Mihić, Antonio Jelenić, Ante Jelenić, Matej Marković (78. Krajačić), Petrić, Šušak (70. Carević), Marijan Marković, Vranješević, Miličić (75. Perković), Kovačević, Kasun. Trener: Leonardo Andrijević.

POLET: Šajkunić, Gradištanac, Rebić (75. Cindrić), Raković, Đuretković, Antonio Paradćik, Kordić, Petar Paradžik, Kovač, Pilić, Radonić (57. Tanasić).

Čudna je ta momčad Poleta. Mirno, tiho, šute, igraju, osvajaju bodove i sada se nakon jedanaest kola nalaze u poziciji da osvoje i jesenski naslov prvaka. Naime, Semeljčani su pobjedom u Vrbici upisali 24 boda i iza vodeće Šokadije zaostaju četiri boda. A u sljedećem 12. kolu upravo igraju protiv novoga lidera i prilika je to da definitivno uhvate priključak sa samim vrhom.

Bila je to čvrsta, tvrda utakmica u kojoj su gosti na svojoj strani imali Krunoslava Kovača, dvostrukoga strijelca koji je Semeljčanima donio pobjedu. Gosti su u prvih dvadeset minuta bili bolja momčad dok su domaćini bili nervozni i nikako nisu mogli uspostaviti svoju igru. U desetoj minuti gosti dolaze u vodstvo. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Luka Kordić, lopta se odbila od domaćega golmana Josipa Mihića. Na nju je natrčao Krunoslav Kovač koji pogađa praznu mrežu. Domaćini prvu priliku imaju u 23. minuti kada Adam Kovačević dugom loptom upošljava Miličića, a ovaj izlazi pred golmana Šajkunića. Udarac domaćega napadača završava preko gola. Dvije minute kasnije Miličić je prošao po boku, na pet metara uposlio je Kasuna, ali lopta odlazi iza njegovih leđa i prilika je propala. U 29. gosti imaju priliku. U domaćem kaznenom prostoru lopta dolazi do Đuretkovića koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi pored gola. U 38. Vranješević je ostavio loptu za Kovačevića koji puca s 20 metara, ali golman Šajkunić loptu izbacuje u korner.

U nastavku utakmice domaćini su prvi zaprijetili. Igrala se 51. minuta kada je Kovačević pucao s 20 metara, golman Šajkunić, uz male poteškoće, brani njegov udarac. U 62. minuti domaćini su izjednačili. Adam Kovačević asistirao je prema Kasunu koji izlazi sam pred Šajkunića. Uslijedila je mirna realizacija. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena, a u 75. dogodio se ključni trenutak utakmice. Đuretković je osvojio loptu na sredini terena, odigrao za Kovača koji takve situacije s lakoćom rješava. Za vodstvo gostiju 2:1.U 86. Semeljačni su mogli podebljati vodstvo. Kordić je pucao s ruba kaznenoga prostora, lopta se odbija od bloka do Kovača koji šalje prizemnu loptu, ali Mihić brani nogama.

Tako su Semeljčani došli do nova tri boda i s puno optimizma očekuju derbi susret protiv Šokadije.