Karlo Ljulj dvostruki asistent, Ivan Lozić strijelac za pobjedu protiv NAŠK-a!

0
1651

TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – NAŠK 2:1 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 450. Sudac: Davor Jozi ć (Slavonski Brod). Pomoćnici: Dominik Brekalo (Slavonski Brod) i Luka Ivanišević (Nova Gradiška). Delegat: Darko Filipović (Vukovar). Strijelci: 1:0 Ivan Lozić (18.), 2:0 Ivan Lozić (39.), 2:1 Habiz (76.).

ĐAKOVO CROATIA: Sitar, Batinić, Ljulj (89. Šimić), Moises, Lozić (76. Valentić), Međugorac (64. Bošnjaković), Petričević, Lulić (64. Milić), Luketić, Klemen, Damjanović. Trener: Ivica Gavran.

NAŠK: Banović, Lukačević, Sivonjić, Pus, Kirchbauer (90. Smrček), Habiz, Knežević, Radinković, Unfirer, Jović, Vratković (70. Čoti). Trener: Marko Žigić.

Đakovački nogometaši nastavili su uspješan niz i protiv Našičana, a to je bilo najvažnije jer igrači trenera Ivice Gavrana tako su i dalje ostali na prvom mjestu i sada imaju 26 bodova. Doduše, treba biti iskren i reći da đakovačka igra nije bila na visini dosadašnjih domaćih utakmica, ali očito da je pritisak i vodeće mjesto učinilo svoje.

U prvih 45 minuta vidjeli smo dominaciju domaće momčadi u kojem su i pala dva pogotka. A oba su pala u suradnji Karla Ljulja i Ivana Lozića.

Nakon početnoga ispitivanja snaga Đakovčani su prvu stopostotnu priliku imali u sedmoj minuti. Moises je snažno pucao s 25 metar, golman Banović uz pomoć prečke spašava svoja vrata, a na odbjenu loptu natrčava Petričević koji puca, ali ravno u našičkoga golmana. Bolju igru Đakovčani su pretvorili u vodstvo u 18. minuti. Ljulj je odigrao okomitu dubinsku loptu prema Loziću koji je bio brži od istrčaloga našičkoga golmana Banovića. Đakovački napadač pobjegao je u strani i preciznim udarcem pogodio praznu mrežu. I nakon vodećega pogotka domaćini su imali terensku inicijativu i samo je bilo pitanje kada će pasti drugi pogodak. A u 39. minuti Ivan Lozić po drugi je puta matirao našičkoga golmana. Opet je u ulozi asistena bio Karlo Ljulj koji ubacuje loptu u protivnički peterac gdje se sam našao Ivan Lozić koji mirno šalje loptu u mrežu. U samoj završnici Đakovčani su mogli još podebljati svoje vodstvo. U 45. Lozić je bio sam pred golmanom Banovićem, ali nije bio precizan. Minutu kasnije i Luka Međugorac pobjegao je po boku, ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac u prvi kut nije bio dovoljno jak da bi iznenadio našičkoga golmana. Na odmor su Đakovčani otišli zadovoljni, i igrom i rezultatom.

U drugih 45 minuta vidjeli smo poprilično slabo izdanje domaće momčadi. Zadovoljni vodstvom prepustili su sredinu terena gostima koji su polako počeli prijetiti golmanu Sitaru. Cijela đakovačka momčad jednostavno je stala, nije više bilo agresije i pritiska prema našičkom golu. U takvoj igri gosti su se bolje snašli i u 76. minuti stigli do smanjenja rezutlata. Nakon pogreške Fabijana Petričevića lopta je došla do Alžirca Malika Habiza koji ulazi u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane pogađa prvi kut Sitarove mreže. Do kraja susreta gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali đakovačka obrana bez većih je problema sačuvala svoj gol.

S nova tri boda Đakovčani su i dalje na prvom mjestu. Trenutno imaju 25 bodova. U sljedećem kolu Đakovačane očekuje derbi susret i gostovanje u Ivankovu.