Zrinski se ispromašivao, Borko za remi!

0
2276

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

  1. KOLO

ZRINSKI (J) – BEDEM 1:1 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 150. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Darko Dumančić (Prkovci). Strijelci: 1:0 Matković (5.), 1:1 Borko (78. – 11 m).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Matković (76. Stanušić), Pranjić, Bagarić, Kerovec, Lukačević, Kukučka, Moises (65. Galić), Sudar (70. Dos Santos). Trener: Antun Labak.

BEDEM: Anić, Babić, Smolčić, Borko, Validžić, Sambol (36. Dubravac; 75. šeremet), Vuksanović, Mauer, Jagustin, Ujvari, Marin Gazić (56. Ivan Gazić).

Jurjevčani su od prve minute krenuli otvoreno prema ivankovčakom golu i to im je donijelo rano vodstvo. U sedmoj minuti akciju je započeo Marin Sudar koji idealno pronalazi Kukučku, slijedi povratna lopta do Luke Matkovića koji lijevom nogom pogađa malu mrežicu Anićeva gola. Prekrasan pogodak mladoga jurjevskoga veznjaka. Tri minute kasnije ponovo dobara akcija domaćina koju započinje po desnoj strani Kerovec, ubacuje loptu na desetak metara, a glavom Sudar puca pored gola. Dražen Fehir pokazao je svu snagu svoga udaraca u 24. minuti kada je snažno šutirao, ali ravno u golmana Anića. Samo minutu kasnije, Kerovec šutira s ruba kaznenoga prostora, ali golman Anić ponovo je na mjestu. U 32. minuti prvu ozbiljniju priliku imali su gosti. Antun Vuksanović povukao je loptu sa sredine terena, došao na dvadesetak metara, snažno šutirao, ali lopta je završila preko gola. U posljednjih desetak minuta ritam igre je pao tako da do odlaska na odmor nije bilo izrazitijih prilika.

U prvih deset minuta nastavka, domaćini su mogli riješiti pitanje pobjednika, ali su promašili tri stopostotne prilike. U 49. minuti Moises je sam izašao pred golmana, već ga prebacio, ali u posljednji trenutak gotovo s gol crte loptu u polje izbija Igor Babić. U 51. minuti po lijevoj strani prošao je Marin Sudar, točnom loptom na desetak metara pronašao Kerovca čiji udarac brani gostujući golman. Domaćini su bolji i nastavljaju s pritiskom. Dražen Fehir glavom je po lijevoj strani izbacio Janika Kukučku koji su ruba kaznenoga prostora šutira, ali zamalo pored gola. I kako to u nogometu biva, nakon promašenih prilika uslijedila je kazna. Gosti su organizirali napad po lijevoj strani, u kaznenom prostoru Lukačević  je loptu zaustavio rukom, a sudac Bednjanac pokazao je na bijelu točku. Borkov udarac, uz dosta srećem odbio se od prečke i završio u golu, za 1:1. U posljednjih desetak minuta Jurječvani su sve bacili u napad i mogli su doći do vodstva, ali ponovo nije bilo raspoloženoga strijelca. Posljednju stopostotnu priliku domaćini su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Fehir točnom loptom na desetak metara od gola pronašao Krešimira Galića koji pokušava iz prve, ali lopta odlazi preko gola.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here