Radnik protiv Gorjanaca upisao drugu pobjedu!

0
1370

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIK – BUDUĆNOST 3:0 (2:0)

Vrbica – Igralište Vrbica. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marko Kasun (5.), 2:0 Mateo Vranješević (16.), 3:0 Adam Kovačević (79.).

RADNIK: Mihić, Ante Jelenić, Antonio Jelenić, Matej Marković, Ivica Petrić, Juroš, Marijan Marković, Vranješević, Kasun, Perković (46. Kovačević), Miličić (73. Šušak). Trener: Leonardo Andrijević.

BUDUĆNOST: Tomislav Ivanović, Čaić (76. Bilušić), Vranić, Ivan Ivanović, Mijo Gregić, Željko Grgić, Anto Grgić (46. Josip Ivanović), Anto Pejić, Kruno Pejić (69. Ivo Šekerija), Peša, Crnojević (57. Jakov Paradžik.

Nogometaši Radnika iz Vrbice stigli su do druge prvenstvene pobjede i to potpuno zasluženo jer su tijekom cijeloga susreta kontrolirali utakmicu i stvarali izgledne prilike od kojih su tri pretvorili u golove.

Sve je rano počelo. Već u petoj minuti Vranješević šalje dugu loptu prema Marku Kasunu koji bježi gorjanskoj obrani i prebacuje istrčaloga golmana Tomislava Ivanovića. U devetoj minuti domaćini su imali još jednu stopostotnu priliku. Marijan Marković uposlio je Miličića koji odmah loptu prosljeđuje do Kasuna koji s ruba kaznenoga prostora puca, ali golman Ivanović loptu vadi iz rašalja. Gosti su prvi puta zaprijetili u 12. minuti kada Gregić izvodi slobodan udarac, ali lopta odlazi preko gola. U 16. minuti pao je drugi domaći pogodak. Antonio Jelenić sjajno je proigrao Vranješevića koji preciznim udarcem pogađa malu mrežicu. U 29. Juroš je poslao loptu prema Markoviću koji glavom puca preko gola.

U nastavku utakmice u igru je, nakon dugog izbivanja zbog ozljede, ušao Adam Kovačević koji će kasnije biti i strijelac trećega pogotka. No, prije toga, u 55. minuti Kasun snažno puca s 18 metara i pogađa prečku. U 64. Kasun je pobjegao svojim čuvarima, ubacio loptu prema Vranješeviću koji puca iz mrtvoga kuta, ali gorjanski golman bio je na mjestu. U 79. minuti, nakon prekršaja nad Antoniom Jelenićem, slobodan udarac izveo je Adam Kovačević. Vrbički napadač pogodio je same rašlje, neobranjivo za danas odličnoga golmana Ivanovića.

Svoj cilj su Vrbičani ispunili, upisali su tri boda, a u sljedećem 10. kolu očekuje ih gostovanje u Đakovačkim Selcima.