0
1197

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BUDUĆNOST – JEDINSTVO 4:0 (0:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Hrvoje Pavličić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Sinjaković (52. – ag), 2:0 Anto Grgić (59.), 3:0 Perić (70.), 4:0 Peša (89.).

BUDUĆNOST: Tomislav Ivanović, Čaić, Perić (85. Jakov Paradžik), Vranić, Ivan Ivanović, Mijo Gregić (73. Gabud), Anto Grgić, Anto Pejić, Kruno Pejić, Peša, Crnojević (87. Bilušić).

JEDINSTVO: Primorac, Miladinović, Ivan Drenjanac, Ivo Drenjanac, Marjanović, Majdenić, Vočanec, Gabrijel Tribuljak, Anđelko Tribuljak, Sinjaković, Pilipović.

U derbiju začelja između Gorjanaca i Forkuševčana više uspjeha imali su domaćini koji su tek u drugom poluvremenu slomili otpor Jedinstva. U prvih 45 minuta najveći dio igre odvijao se na sredini terena jer su i jedni i drugi oprezno ušli u utakmicu znajući da bi novi poraz značio i ostanak na samom dnu tablice.

U nastavku utakmice golom Sinjakovića u 52. minuti Gorjanci su stigli do toliko željenoga vodstva. Nakon toga, sve je bilo puno lakše. Kada je u 59. Anto Grgić postigao drugi domaći pogodak bilo je jasno da će bodovi ostati u Gorjanima. Gosti su se tada jednostavno predali, a nogometaši Budućnosti postigli još dva pogotka za visoku i čistu pobjedu. U 70. minutu u listu strijelaca upisuje se Perić da bi točku na “i” u 89. stavio Marko Peša.

Prema viđenome, potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Budućnosti. Gorjanci su pobjedom na tablici preskočili svoje protivnike. Sada imaju šest bodova, a Jedinstvo ostaje na četiri. Budućnost će sljedeće kolo dočekati na desetom ili jedanaestom mjestu (ovisno o sutrašnjoj utakmici Radnika iz Vrbice), a Jedinstvo je palo na pretposljednje 12. mjesto. Iza njih se nalaze nogometaši Dinama iz Trnave.