0
1229

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

FEŠK – HAJDUK (ŠP) 2:2 (0:2)

Feričanci – Igrlaište NK FEŠK. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Miro Ivanović (Osijek) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Domagoj Ivić (11.), 0:2 Domagoj Ivić (17.), 1:2 Mađaš (87.), 2:2 Slivka (90. – 11 m).

FEŠK: Knežević, Mendroš, Mađaš, Ostrun, Maćešić (87. Jurjević), Kuprešanin, Slivka, Rukavina, Kapraljević (17. Dukmenić), Kraljik (68. Šundalić), Pavlović. Trener: Dinko Puljić).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Galić, Blažević, Bikić, Subašić, Ljuban Ivić, Ivan Vinko (63. Zvonimir Kolarik), Veselinovič (89. Marušić), Domagoj Ivić (61. Stjepan Đambić), Mišetić, Miler (70. Švitek; 90. Mamić). Trener: Pero Duspara.

Nogometaši Hajduka, nakon domaće pobjede nad Motičinom, nadali su se da će u Feričancima osvojiti bod i tako nastaviti uspješan niz. Bod su osvojili, ali ostaje žal za dva izgubljena jer su do 87. minute vodili 2:0 i tada primili dva gola koja su domaćine spasili poraza.

U mirnoj i korektnoj utakmici Hajduk je odlično otvorio utakmicu i brzim golovima nagovijestio dobar rezultat. U 11. minuti Domagoj Ivić ušao je u kazneni prostor, prošao svoga čuvara i mirno pogodio domaću mrežu. Samo šest minuta kasnije opet je Domagoj Ivić u glavnoj ulozi. I ponovo bijeg po lijevoj strani, lijevom nogomet s ruba kaznenoga prostora pogađa mrežu za 0:2. Do kraja prvoga poluvremena gosti su mogli riješiti pitanje pobjednika, ali nekoliko izglednih situacija nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

I u nastavku utakmice gosti su imali više od igre. Matej Veselinović izašao je sam pred golmana Kneževića koji brani njegov udarac. I Kolarik je bio u prilici da “licem u lice” riješi situaciju s golmanom Kneževićem, ali niti on nije uspio. U 61. minuti uslijedila je ozljeda Domagoja Ivića i to je unijelo dozu nesigurnost u redove Hajduka. Tada su domaćini krenuli na sve ili ništa, preuzeli su terensku incijativu i u samoj završnici stigli do izjendačenja. Najprije je u 87. minuti Mateo Mađaš svladao golmana Domagoja Ivića, a u sudačkoj nadoknadi glavni sudac Nikola Dendis jednu problematiču situaciju procijenio je kao kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator najstrože kazne bio je Slivka.

Iako je svaki bod u gostima dobar bod, Širkopoljci s pravom mogu biti nezadovoljni jer su prema prikazanoj igri doista izgubili dva boda. Ali, prvenstvo ide dalje, sljedeći tjedan u Široko Polje dolaze nogometaši Viljeva, i evo prilike za nove bodove Hajduka.