Đakovčani preko Županje do finala Krešinoga kupa!

(19:20: 16:5; 13:17; 3:24)

Županja – Sportska dvorana Gimnazije. Gledatelja: 100. Suci: Boris Hartman (Osijek), Dino Barišić (Osijek) i Fran Stefan Andrić (Osijek).

ŽUPANJA: Bilić 5, J. Mitrović 4, Mićanović, Erslan 12, Benković 10, Gvozdić 2, Bošnjak 4, Pastović, Soljačić, Mesić 6, Spajić, Ganibegović 8. Trener: Sanjin Kalaica.

ĐAKOVO: Škrinjarić 12, Goluža, Petric, Hajduković 10, Čupić 4, Letica, Jurić 12, Davidović, Marjanović, Mlakar, Kozić 14, Hrkač 14. Trener: Goran Gunjević.

Očito da su đakovački košarkaši bili daleko motiviraniji za pobjedu od Županjaca jer su im barem malo duga vratili za onaj nesretni prošlosezonski poraz u Županji kada su Đakovčani prvo mjesto i kvalifikacije morali prepustiti momčadi Marsonije iz Slavonskoga Broda koja je izborila i toliko željeni plasman u Prvu košarkašku ligu.

Stari poznanici odigrali su u utorak 19. rujna jednu pomalo čudnu utakmicu posebice u drugoj i četvrtoj četvrtini. Naime, znalo se da će „stari lisac“ Sanjin Kalaica dobro pripremiti svoju momčad (koja se već godinama gotovo nije mijenjala, osim organizatora igre Ganibegovića) i to se vidjeli u prvih deset minuta kada je utakmica bila u egalu i završila s minimalnim vodstvom gostiju (20:19). U tim trenucima u domaćim redovima najraspoloženiji je bio Benković sa sedam poena, a s druge strane Stjepan Hajduković također sa sedam poena. U drugoj četvrtini na krilima iskusnih Erslana, Bilića i Mitrovića domaćini su napravili osjetniju razliku (16:5) i tako na odmor otišli s vodstvom 35:25. Gostima u napadačkom smislu gotovo ništa nije polazilo za rukom jer su postigli samo pet poena.

I treće razdoblje proteklo je u izjednačenoj igri, a u đakovačkim redovima probudili su se Kozić i Hrkač. Međutim, na kraju treće četvrtine domaćini su još uvijek imali šest poena prednosti.

I kada smo rekli „pomalo čudna utakmica“ mislili smo na posljednjih deset minuta igre. Domaćini su postigli samo tri poena, a Đakovčani 24. U završnici županjski su obruč napunili: Hrkač (10) od čega tri trice, Jurić (6), Škrinjarić (6) i Čupić (2) bili su strijelci za đakovačku momčad.

Ovom pobjedom đakovački su se košarkaši plasirali u finale Kupa Krešimira Ćosića – Regija Istok gdje će igrati protiv pobjednika susreta KK Brod – ŠK Vrijednosnice Osijek.