LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO
- KOLO
REKORD – VELEBIT 0:9 (0:6)
Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Mario Djak-Skeledžija (3.), 0:2 Danijel Tot (4.), 0:3 Danijel Tot (13.), 0:4 Stjepan Kovač (15.), 0:5 Ivan Volarević (26.), 0:6 Vinko Šušak (27.), 0:7 Gabrijel Grgačević (55.), 0:8 Danijel Tot (65.), 0:9 Stjepan Kovač (79.).
REKORD: Saček, Ambrušić, Cedli, Matić, Kolak, Serdarević, Sekereš, Jakšić, Šimić, Jackanić, Tomislav Kryk.
VELEBIT: Rukavina, Volarević, Lucijak, Gabrijel Grgačević, Tot, Šušak, Mario Djak-Skeledžija, Divald, Tomašičević, Kovač, Pražak. (Još su igrali: Reich, Jendrešek Matej Grgačević, Barušić, Širajčić, Mato Grgačević).
Nogometaši Velebita iz Potnjana napravili su odličan posao. Nakon gostujuće pobjede u Tomašancima (4:3) sada su i na drugom uzastopnom gostovanju upisali pobjedu. Iako su slovili za favorita protiv Kondrićana, nitko nije očekivao baš tako visoku pobjedu. Jer ove su se dvije momčadi sastale na memorijalnom turniru u Trnavi i tamo je rezultat bio 1:1. No, gostima se sve otvorilo i golovi su padali kao na tekućoj vrpci. Već i trećoj minuti Mario Djak-Skeledžija otvara seriju da bi minutu kasnije Danijel Tot postigao prvi od svoja tri pogotka. U 13. ponovo Tot trese mrežu nemoćnoga golmana Alberta Sačeka. Do odmora gosti su postigli još tri gola (Stjepan Kovač, Ivan Volarević i Vinko Šušak) za visokih 6:0. Već tada se vidjeli da bi domaćini mogli doživjeti težak poraz.
Napadači Velebita odlično se zagrijali
U nastavku utakmice Potnjanci zadovoljni visokim vodstvom, „povukli su ručnu“ i pustili da i domaćini pokažu što znaju. Međutim, i u takvim odnosima nogometaši Velebita postigli su još tri gola za konačnih 9:0. Najbolji strijelac Danijel Tot s tri pogotka, Stjepan Kovač dva se puta upisao u listu strijelaca, a po jedan gol postigli su: Mario Djak- Skeledžija, Ivan Volarević, Vinko Šušak i Gabrijel Grgačević. I ovako visoka pobjeda doveli je Velebit na prvo mjesto sa svih šest bodova i odličnom gol razlikom 13:3.
Zbog neparnoga broja momčadi u ligi, sljedeće će kolo Velebit biti slobodan.
VUČEVCI – MLADOST (I) 3:1 (2:0)
Vučevci – Igralište Vučevci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 1:0 Petar Sabadi (7.), 2:0 Petar Sabadi (41.), 3:0 Domagoj Sesar (56.), 3:1 Alen Grilc (63.).
VUČEVCI: Damjanović, Kušević, Stjević, Erceg, Bednjarić, Abaza, Gusić, Džanija, Sabadi, Albert, Sesar. (Još su igrali: Mikić, Ernješ, Habada).
MLADOST (I): Drobina, Dudaš, Kos, Čota, Marić, Lulić, Grilc, Krizmanić, Mario Išasegi, Karas, Gajski. (Još su igrali: Goran Išasegi, Duvnjak, Ivan Išasegi, Horvat, Bauer.
Već godinama u Ligi Nogometnog središta Vučevci igraju po sistemu „toplo – hladno“. U gostima „hladno“ gdje obično nižu poraza, a „toplo“ kod kuće gdje pobjeđuju i bolje momčadi od sebe. A Ivnovčani su se nakon godine dana u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi ponovo vratili među trećeligaše, ali s jasnim ciljem da se ponovo vrate u rang više. Međutim, utakmica protiv Vučevaca pokazala je, barem što se tiče ivanovačke strane, da će to biti jako teško. Naime, domaćini su od prve minute imali terensku inicijativu, veći posjed lopte i već prvu priliku pretvorili su u vodstvo. U sedmoj minuti Petar Sabadi matirao je golmana Drobinu i tako donio radost domaćoj momčadi. No, niti tu nisu stali Vučevčani već su i dalje napadali.
Strijelac trećega gola za Vučevce – Domagoj Sesar
U 41. ponovo Petar Sabadi zabija i drugi pogodak što je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice domaćini su postigli i treći pogodak čime su riješili pitanje pobjednika. A strijelac je u 56. bio Domagoj Sesar. Gostima je tek pripala čast postizanja počasnoga pogotka za popravak umjetničkoga dojma. U 63. Alen Grilc zabija za 1:3. Do kraja utakmice gosti iz Ivanovaca pokušavali su spasiti što se spasiti da, ali vučevačka obrana bila je na visini zadatka te je mirno utakmicu privela kraju. Za prve bodova Vučečvaca.
MLADOST (L) – SLAVONAC (P) 4:5 (2:2)
Lapovci – Igralište Lapovci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ivan Matić (19.), 2:0 Nikola Jurić (28.), 2:1 Mirko Mesaroš (33.), 2:2 Mirko Mesaroš (43.), 2:3 Ivan Posavac (47.), 3:3 Nikica Veselinović (73.), 3:4 Mirko Mesaroš (82.), 4:4 Slaven Ivančević (86.), 4:5 Asmir Škorić (88.).
MLADOST (L): Medved, Alen Veselinović, Franjić, Danijel Balabanić, Senčanin, Liović, Nikica Veselinović, Vuković, Vedran Veselinović, Matić, Slaven Ivančević. (Još su igrali: Jurić, Stjepan Balabanić, Gabrić).
SLAVONAC (P): Lilić; Dominik Mesaroš, Tarnaj, Ribarić, Dernaj, Marko Franjić, Hipp, Mirko Mesaroš, Posavac, Haršanji, Kedveš. (Još su igrali: Horvat, Škorić, Vujanović, Bobinac.
Utakmicu između Lapovčana i Preslatinčana svakako možemo nazvati „ljepoticom“ kola jer gledatelji su vidjeli sve što nogomet pruža: golove, lijepe poteze, preokrete, uzbuđenje, majstorije… A početak utakmice nikako nije sugerirao gostujuću pobjedu jer su Lapovčani postigli dva pogotka i poveli s 2:0. U 19. minuti Ivan Matić dovodi domaćine u vodstvo da bi u 28. Nikola Jurić podebljao vodstvo. Tada se iz perspektive Mladosti sve činilo idilično. Ali, u gostujućim redovima igra Mirko Mesaroš, igrač koji je sposoban gotovo sam napraviti preokret. I to je učinio. Najprije je u 33. smanjio domaće vodstvo da bi u 43. zabio za izjednačenje. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.
Zasad sve po planu – NK Slavonac Preslatinci
A u nastavku slijedi prava drama- Ivan Posavac dovodi goste u vodstvo, da bi Nikica Veselinović u 73. poravnao rezultat na 3:3. Mirko Mesaroš svojim trećim pogotkom dovodi svoju momčad do vodstva 4:3 i tada se činilo d će bodovi u Preslatince. Ali, o domaćini „svoga konja za utrku imaju“ kako kaže narodna izreka. U 86. Slaven Ivančević zabija za 4:4 i tada domaćini slave jer su ipak spasili bod protiv odlične gostujuće momčadi. I da je utakmica završila bez pobjednika ne bi bilo nezasluženo. Ali, u 88. ukazuje se Asmir Škorić koji pogađa za peti gostujući pogodak. I slavlje može početi: Slavonac je iz Lapovaca odnio sva tri boda.
NAPRIJED – ZRINSKI (D) 0:0
Mrzović – Igralište Mrzović. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo).
NAPRIJED: Orečić, Abramović, Kalić, Škof, Radanović, Mijakić, Redjepi, Jurišić, Blažević, Juroš, Valentin. (Još su igrali: Majić, Podhraški, Vidinović, Luka Matić, Mravunac, Majhen, Jaman).
ZRINSKI (D): Kiđemet, Stjepan Petrović, Domagoj Petrović, Žemberi, Hrvoje Petrović, Meherek, Danijel Kedveš, Sušić, Ivanović, Ivan Fehir, Ivić. (Još su igrali: Maroši, Brkić, Šimeg, Stošić, Ikić, Žitnjak, Šakota).
U susretu dviju momčadi koje pretendiraju na sam vrh tablice nije bilo golova odnosno bodovi su podijeljeni. Prema izvješću delegata Zorana Šeremeta obje su momčadi imale po nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo raspoloženih napadača koji bi te prilike pretvorili u golove. Na trenutke je to bila čvrsta, prava muška utakmica u kojoj su i jedni i drugi više brinuli kako sačuvati svoj gol, a čekati priliku za kontranapadom. U takvim odnosima od samoga početka rezultat se nije mijenjao tako da je došlo do podjele bodova.
SLOBODAN: DINAMO (TO)