0
2383

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OMLADINAC (ĐS) – VINOGRADAR 3:0 (3:0)

Đakovački Selci – Igralište Brana. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Rupčić (Osijek). Pomoćnici: Vedran Krnić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Božidar Brataljenović (7.), 2:0 Leonardo Turić (10.), 3:0 Slaven Sekić (45.).

OMLADINAC (ĐS): Robert Kričančić, Mario KRičančić, Miklos, Jelačić (60. Laki), Božidar Brataljenović (75. Bilić), Zvonimir Aščić, Denić (77. Vardić), Sekić, Mijić, Turić (60. Daniel Brataljenović), Bračko (65. Škalec).

VINOGRADAR: Kovač, Dražen Fehir, Hamzić (70. Habada), Šlegl, Mihael Kerovec, Brajković (65. Babić), Antonio Kerovec, Premužić, Žeravica, Josip Fehir (88. Grgović), Miočević. Trener: Dražen Fehir.

Niti vruće i pomalo sparno vrijeme nije omelo dvjestotinjak gledatelja da pogledaju derbi susret četvrtoga kola između dvije neporažene momčadi – domaćega Omladinca i Vinogradara. Bio je to susret mladosti (Omladinac) i iskustva (Vinogradar).

Već u trećoj minuti vidjeli smo čisti zicer za domaćine. Ašlić je poslao dugu dijagonalu loptu prema Božidaru Brataljenoviću koji izlazi sam pred golmana Marka Kovača, međutim, lopta završava pored gola.  Samo tri minute kasnije točnije u šestoj  odličnu akciju odigrali su domaćini u kojoj se Brataljenović ponovo našao u mat situaciji, no ovoga puta mirno plasira loptu pored nemoćnoga gostujućega golmana na oduševljenje novoosnovane navijačke skupine Šparta Selci. Strasti se gotovo nisu niti smirile, a pao je i drugi pogodak. Leonardo Turić izašao je sam pred golmana Kovača i rutinski zabija za 2:0. Treba napomenuti da su u tim trenucima domaćini igrali kao u transu, a „vinogradari“ su imali ozbiljnih problema s igrom u obrani. Nakon početnoga šoka, bude se gosti, ali njihovi pokušaji uglavnom završavaju udarcima iz daljine. Prvo je Kerovec opasno pucao, ali zamalo pored vratiju, zatim je Mihael Šlegl također isprobao svoju udarac, ali također pored gola. Na samom kraju prvoga poluvremena pao je i treći pogodak. Nakon ubačaja iz kornera, gostujuća obrana pokušavala je izbaciti loptu, ali ona dolazi do najboljega igrača susreta Slavena Sekića koji se sam našao pred protivničkim vratarom. Rutinska reakcija domaćega napadača i lopta je u mreži za apsolutno zasluženo vodstvo Omladinaca.

U drugom poluvremenu gosti su napravili nekoliko izmjena unutar momčadi što je urodilo plodom barem u prilikama za postizanje gola. U jednoj takvoj prilici, Dražen Fehir pobjegao je svom čuvaru, šalje loptu u mrežu, ali s gol crte uspijevaju loptu izbaciti domaći igrači. Gosti su puno opasnija momčad, ponovo je Dražen Fehir u prilici, ali njegov udarac završava malo iznad prečke. Novi prekid i prilika za goste. Dražen Fehir puca glavom s osam metara, lopta ide tik uz vratnicu, ali golman Robert Kričančić krajnjim naporom izbija loptu u korner. . U završnici domaćini su mogli podebljati vodstvo. U prilici se našao Božo Brataljenović, ali njegov udarac završava pored gola, a zatim je, nakon asistencije Slavena Sekića, vratnicu pogodio Zvonimir Aščić.

Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda domaćina koji je ovom utakmicom istaknuo najozbiljniju kandidaturu za sam vrh tablice i da se u Selcima stvara odlična atmosfera. A gosti mogu žaliti za rano primljenim golovima i samom otvaranju utakmice. Omladinac ovom pobjedom nastavlja stopostotni niz od četiri pobjede.

Sljedeće kolo pred njima je novi izazov jer gostuju u susjednoj Trnavi kod uvijek neugodnoga Dinama