0
1861

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

JEDINSTVO – MLADOST (ĐS) 1:1 (0:0)

Donji Miholjac – Igralište Jedinstvo. Gledatelja: 100. Sudac: Bruno Luketić (Vukovar). Pomoćnici: Venio Fehir (Vukovar) i Andrej Šormaz (Vukovar). Strijelci: 0:1 Neven Grbeša (58.), 1:1 David Janžek (80.).

JEDINSTVO: Jakovljević, Lacković, Bićan (70. Šulava), Janžek, Magić, Blažević, Matoković, Perković (46. Harkanovac), Šmaguc, Stanić, Baban. Trener: Stjepan Mađarić.

MLADOST (ĐS): Čolić, Akrap (46. Grbeša), Šarić, Kušević, Branimir Barišić-Jaman, Žonka, Bajs (90. Korpar), Bojanović, Jukić, Sučić (46. Barišić), Bruno Barišić-Jaman. Trener: Damir Lelas.

Momčadi Međužupanijske nogometne lige zbog činjenice da ih ima 18 u natjecanju, primorani su jedno kolo igrati preko tjedna. Ove srijede (6. rujna) odigrane su utakmice 4. kola.

Momčad Mladosti uputila se na izuzetno teško i zahtjevno gostovanje u Donji Miholjac gdje ih je čekala momčad Jedinstva koja već nekoliko godina ima velike ambicije u borbi za sami vrh. A Satničani su na put krenuli bez braće Stipanović što je bio doista veliki hendikep. Ali, Satničani su odigrali mušku utakmicu u kojoj su bili ravnopravan pa u nekim dijelovima i bolji suparnik. Ali, osvojiti bod u Donjem Miholjcu može se smatrati uspjehom.

U prvom poluvremenu nije se umiralo u ljepoti, i jedni i i drugi teško su dolazili do prilika za gol tako da su obje momčadi na odmor otišle bez pogodaka.

A da satnički trener Damir Lelas uvijek iz rukava zna izvući jockera potvrdio je u 46. minuti kada je umjesto Vinka Akrapa u igru ušao Neven Grbeša. I upravo je on u 58. minuti doveo goste u vodstvo 1:0. Tada su domaćini krenuli nešto otvorenije prema satničkom golu želeći pod svaku cijenu izbjeći poraz. Obrana Mladosti bila je na visini zadatka, ali u 80. minuti ipak je pao gol domaćina. Strijelac za 1:1 bio je David Janžek. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je svakome pripao po bod.

S ovim bodom nogometaši Mladosti i dalje ostaju visoko na tablici. Trenutno su treći sa osam bodova, a novom pobjedom Vardarac ostaje na prvom mjestu s maksimalnih 12 bodova.

U sljedećem petom kolu Mladost će na svom terenu dočekati Slavoniju iz Soljana, momčad koja se nalazi na drugom mjestu s devet bodova. Dakle, težak zadatak za Satničane, ali s obzirom na formu i domaći teren vjerujemo da će Mladost doći do nova tri boda.