0
381

NOVA PRIPREMNA UTAKMICA ĐAKOVAČKIH RUKOMETAŠA

OSIJEK – ĐAKOVO 24:24 (13:14)

Osijek – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja 100. Sudac: Tomislav Cindrić (Osijek) i Dean Plazanić (Osijek).

OSIJEK: Roko Mandarić 1, Purić 2, Zrno, Kuštrim 3, Hečimović, Carević 1, Mihaljević 1, Liščić 2, Maganić, Vašarević 6, Martin Lukac 2, Kuzma, Čičak 3, Goluža 2, Ivan Lukac 1.

ĐAKOVO: Sivak 2, Brzica, Edl 3, Žulj 6, Perić, Rinčić, Klepo 3, Pavlović, Dino Goluža 3, Tribuljak, Maljarić, Bošnjak, Vulić 5, Poljak 1, Jarčević 2. Trener: Damir Eklić.

Đakovački rukometaši polako privode kraju pripreme pred početak nove sezone u Prvoj rukometnoj ligi Sjever koja kreće 16. rujna. Utakmica protiv premijerligaša potvrđuje da je đakovački trener Damir Eklić na pravom putu jer iz utakmice u utakmice vidljiv je napredak u igri. Ova utakmica potvrđuje da su Đakovčani u posljednje vrijeme pozornost posvetili igri u obrani jer Osječani su postigli samo 24 pogotka, a đakovački su rukometaši na odmor otišli s vodstvom 14:13. Dakle, u drugom poluvremenu Đakovčani su primili samo 11 pogodaka. A kada se momčadi priključi i novo pojačanje Matko Vastl (stigao upravo iz Osijeka) trener Eklić za agresivniju igru u obrani imat će još širi roster.

Đakovčani su poveli golovima Žulja i Vulića 2:0, a vodstvo su ponovili u 10. minuti (4:2). Do 24. minuti gosti su bili u stalnom vodstvu od jednoga do dva gola, a Osječani su prvi puta poveli pri rezultatu 11:10. Ipak, u završnici su Đakovčani bolje reagirali i u 29. golovima Žulja i Sivaka stigli u vodstvo 14:12. Ipak, u posljednjoj minuti Ninai Kuštrim postiže pogodak za 13:14 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

I drugo su poluvrijeme bolje otvorili đakovački rukometaši. Vukić i Žulj dovode momčad u vodstvo 16:14, zatim u 40. minuti vode Đakovčani 18:16. Najveću prednost Đakovčani su imali u 42. minuti (20:16) i 47. (21:17), ali su domaćini uspjeli uhavtiti rezultatski priključak. Do samoga kraja igrači trenera Eklića imali su jedan do dva gola prednosti, a  Osječani su u 59. minuti  golom Purića poravnali rezultat na 24:24.

U ovom remiju najbolji strijelac bio je Josip Žulj sa šest golova, Ivan Vulić dodao je pet. Kod Osječana najbolji strijelac bio je Jakir Vašarević.

Pred Đakovčanima ostaju još četiri pripremne utakmice. U petak 1. rujna Đakovčani idu na uzvratnu utakmicu u Gračanicu, zatim u srijedu (6. rujna) slijedi utakmica protiv Gradačca, a u subotu će se u Đakovu odigrati turnir koji je bio predviđen u Požegi. Naime, zbog renoviranja parketa u Dvorani Tomislav Pirc u Požegi, turnir će biti odigran u Đakovu. Na turniru će nastupiti Đakovo, Nexe II i Slatina. Đakovačni će igrati prvu (14:00 sati) i treću utakmicu (18:00 sati).