“Vinogradari” iskoristili pogreške viškovačke obrane i stigli do pobjede!

0
1420

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIČKI – VINOGRADAR 1:4 (1:3)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Marin Bibković (Đurđanci) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Vidaković (14.), 1:1 Miočević (22.), 1:2 Josip Fehir (42.), 1:3 Josip Fehir (45.), 1:4 Kolar (88.).

RADNIČKI: Begović, Zorić (46. Erceg), Duvnjak (63. Kovač), Mijakić (59. Luka Drenjančević), Zetović (82. Bikić), Stipanović, Danijel Drenjančević, Džojić, Karin, Perić (70. Krištić), Vidaković.

VINOGRADAR. Kovač, Dražen Fehir, Hamzić, Šlegl, Mihael Kerovec, Amidžić (77. Grgović), Brajković (63. Babić), Antonio Kerovec (79. Habada), Žeravica, Miočević, Josip Fehir (83. Kolar). Trener: Dražen Fehir.

Nogometaši Radničkoga iz Viškovaca, povaratnici u Drugu županijsku nogometnu ligu nisu baš imali previše sreće s izvlačenjem parova i slaganjem rasporeda prvesntva. Naime, nakon teškoga gostovanja u Punitovcima u drugom je kolu slijedila domaća utakmica protiv još jednoga favorita – Vinogradara.

Domaćini su odično otvorili utakmicu i već  u 14. minuti došli u vodstvo. Po desnoj je strani prošao Mijakić, preciznom loptom na drugoj vratnici pronalazi Mislava Vidakovića koji pogađa gostujuću mrežu. Činilo se da će VIškovčani opasno zaprijetiti favoritu utakmice. Međutim, gosti su se brzo snašli i već u 22. stigli do izjednačenja. Povratnu loptu primio je Miočević koju pogađa domaću mrežu. Nakon toga, i jedni i i drugi imai su odlične priilke, ali nedostajala je realizacija. U 35. Danijel Drenjančević pua s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi tik pored vratnice.

U završnici utakmice dominirali su brzi gosti iz Mandićevca. U 37., nakon izigrane akcije, sam pred domaćega golmana Begovića izašao je Antonio Kerovec koji puca, ali Begović čita njegovu namjeru i spašava svoj gol. U 42. ponovo je pred Begovićem, ali ovaj puta Miočević, ali i njegov udarac brani golman Begović. U posljednje tri minute gosti su postigli dva pogotka i tako usmjerili utakmicu na svoju stranu. U 52. teško je pogriješio domaći branič Stjepan Džojić kojemu loptu oduzima Antonio Kerovec i prosljeđuje ju do Josipa Fehira. S nekoliko metara lagan zadatak za prvoga topnika Druge županijske nogometne lige. Samo minutu kasnije novi gol Vinogradara. I opet pogreška domaće obrane. Stablek Brajković osvojio je jednu loptu, ubacio je u kazneni prostor gdje se na pravom mjestu našao Josip Fehir koji postiže drugi pogodak. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, pod još uvijek visokoj temepraturi zraka, ritam igre bitno je opao, donaćini su nešto pokušavali, ali bez većega uspjeha, a gosti zadovoljni stečenim vodstvom mirno su priveli utakmicu kraju.

S ova tri boda Vinogradar se priključio samom vrhu dok VIškovčani i nakon drugoga kola ostaju na nula bodova. VInogradar će u trećem kolu na svom igralištu dočekati momčad Budućnosti iz Gorjana, a Viškovčani će na gostovanje u Trnavu.