0
1599

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

FEŠK – DRAČICE 2:0 (0:0)

Feričanci – Igralište Feričanci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Luka Mrla (Donji Miholjac) i Davir Zaunović (Donji Miholjac). Strijelci: 1:0 Đuroković (80.), 2:0 Pavlović (88. – 11 m).

FEŠK: Mahaček, Dukmenić (46. Kovačević), Mendroš (46. Kraljik), Kljajić, Kopljar, Slivka, Kuprešanin (60. Đuroković), RUkavina, Ivan Kapraljević, Pavlović. Trener: Dinko Puljić.

DRAČICE: Gansberger, Galičić, Đurđević, Josip Grgačević, Petar Andričić, Kokalović, Tomas Grgačević, Mihael Pongračić (54. Žeravica), Goran Tadić, Nikolić, Marko Andričić. Trener: Goran Uzelac.

S puno optimizma krenuli su Dračičani na utakmicu u Feričance vjerujući da mogu nastaviti pozitivan niz pobjeda u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. Međutim, očito da i njihovi protivnici znaju o kakvoj se momčadi radi tako da nisu domaćin krenuli otvoreno prema dračičkoj obrani već je utakmica protekla u igri na sredini terena te ispitivanju snaga. Doduše, i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika u prvih 45 minuta, ali mreže su ostale netaknute.

U nastavku utakmice ista slika. Ključni trenutak dogodio se u 80. minuti kada je Kristijan Đuroković svladao golmana Gansbergera i time donio toliko željeno vodstvo domaćinu. U 84. minuti Dračičani su ostali s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Josip Grgačević. To su iskoristili domaćini i golom iz kaznenoga udarca potvrdili svoju pobjedu. Strijelac u 88. minuti bio je Marin Pavlović.

Kažu u Dračicama da se “prvi mačići u vodu bacaju”, a priliku za popravni ispit nogometaši sa Sjevera imat će sljedeći vikend kada im u goste dolazi Đurđenovac.