0
795

I DRAČIČANI I JURJEVČANI ODIGRALI PRIPREMNU UTAKMICU

DRAČICE – ZRINSKI (J) 1:7(0:2)

Pripremajući se za subotnje susrete redovitoga prvenstva nogometaši Dračica i Zrinskoga iz Jurjevca odigrali su na Stadionu Croatia 1971 pripremnu utakmicu. U prvom poluvremenu jurjevski trener Antun Labak izveo je kombiniranu momčad koja je u prvih pola sata imala više od igre, veći posjed lopte i nekoliko izglednih prilika, ali su Dračičani na gol imali raspoloženoga golman Cikača koji je u nekoliko situacija znalački sačuvao svoj vrata. Ipak, Jurjevčani su prvi dio utakmice riješili u svoju korist, a strijelac prvoga pogotka bio je u 25. minuti Jurica Pranjić, iz kaznenoga udarca. Na 2:0 povisio je Luka Matković i to je bio rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, Jurječvani su izveli novu postavu u koju su se nakon višetjednoga izbivanja zbog ozljeda vratili Brazilci Dos Santos i Moises što je odmah vidjelo i na rezultatu. Na 3:0 svojim drugim pogotkom rezultat je povisio Luka Matković, a četvrti pogodak postigao je Petar Paradžik. Nakon toga, Dračičani su postigli pogodak za 4:1, a strijelac je bio Goran Uzelac koji je kao i Marijan Žeravica iz Rekorda pomogao Dračičanima u susretu protiv trećeligaša.

Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se dva puta Dos Santos i jednom Moises.

Zrinski u subotu u 23. kolu ide na gostovanje u Jelisavac kod drugoplasiranoga Vihora. Tu utakmicu trener Labak kratko je najavio: „Danas smo odradili odličnu trening utakmicu u kojoj sam htio vidjeti mogućnost oporavljenih Dos Santosa I Moisesa što smo u potpunosti uspjeli. Zadovoljan sam realizacijom jer su se čak četvorica igrača upisala u listu strijelaca. U subotu nas očekuje izuzetno teška utakmica u Jelisavcu koji igra odlično ovo proljeće i ne nalazi se slučajno na drugom mjestu. Mi putujemo bez Dražena Fehira i Krešimira Galića i to će z anas biti veliki hendikep. Međutim, vjerujem da možemo odigrati odličnu utakmicu, biti ravnopravan protivnik, a kakav će biti rezultat, vidjet ćemo nakon utakmice. I mi i naši subotnji protivnici potvrdili smo da kao novaci u ligi možemo igrati ravnopravno sa svima, a sretan sam što i naše dobre igre vraćaju publiku na igralište. Ponavljam nismo opterećeni rezultatom nego želimo pokazat dobru igru, zaključio je Labak.