Ivanu Bilaču drugo, Sari Zrinušić treće mjesto!

0
2133
  1. KROS SPORTKIH NOVOSTI

U subotu, 13. travnja, na Bundeku u Zagrebu održan je tradicionalni 36. po redu Kros Sportskih novosti (Prvenstvo Hrvatske osnovnih i srednjih škola). Na ovogodišnji kros prijavilo se 3425 natjecatelja osnovnih i srednjih škola, oko 350 više nego prošle godine. Osim toga, nastupilo je i preko 800 studenata čime brojka prelazi 4000 natjecatelja.

Na tom masovnom natjecanju uspješno su nastupili i učenici dviju đakovačkih osnovnih škola: Ivana Gorana Kovačića i Josipa Antuna Ćolnića. Svi natjecatelji članovi su Atletskog kluba SLA Ante Perić Đakovo. Đakovčani su, kao i u dosadašnjim natjecanjima, ostvarili odlične rezultate. Ivan Bilać u utrci na 1.000 metara osvojio je drugo mjesto. Učenica Sara Zrinušić na istoj je dionici u ženskoj konkurenciji zauzela treće mjesto. Antonio Đikić u utrci na 850 metara osvojio je četvrto mjesto dok je na istoj dionici Klari Grizel pripalo peto mjesto. Mirna Jakšić bila je peta u utrci na 1.000 metara, dok je Iva Grizelj u cilj stigla kao 15. David Zrinušić u utrci na  .1500 metara osvojio je  20. mjesto. Trener Zvonko Karoli.