0
1190

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DRAČICE VILJEVO 3:2 (0:1)

Đakovo – Igralište Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Vin Boltadžija (Našice) i Benjamin Čejka (Našice). Strijelci: 0:1 Lukić (15.), 1:1 Grgačević (54.), 2:1 Mihael Pongračić (65.), 3:1 Mihael Pongračić (69.), 3:2 Skenderović (75. – 11 m).

DRAČICE: Čolić, Tadić (88. Lucijanić), Đurđević, Degmečić, Habada, Grgačević (90. Lovrić), Rotim (86. Manuel Abramović), Krizmanić (46. Tilli), Kušević, Florian Ambramović (90. Karlo Pongračić). Trener: Goran Uzelac.

VILJEVO: Šerić, Perković, Zemunić, Sklizović (71. Blažević), Pandurić, Lukić, Golub, Pavao Vicić, Čamić (82. Kodrić), Ante Vicić, Skenderović.

Neće se Dračičani sigurno ljutiti, ako ovu utakmicu definiramo kao njihovu najslabiju u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. Ali, bodovi su ipak ostali na Sjeveru, a to potvrđuje i mentalnu i fizičku snagu dračičke momčadi.

U prvom poluvremenu vidjeli smo poprilično blijedu igru domaće momčadi koja nikako nije pronašla put do mreže golmana Šerića. Gosti su se pokazali kao momčad koja ima glavu i rep i koja zna igrati na rezultat. Tako su Viljevčani u 15. minuti iskoristili neodlučnost domaće obrane i golom Tonija Lukića došli u vodstvo. Domaćini sve do 38. minuti nisu pronašli način kako otključati obrambenu bravu gostujuće momčadi. Ipak pritisak je bio stalan, a u spomenutoj 38. domaćini su imali kazneni udarac. Nakon napada koji je krenuo s desne strane, ubačenu loptu u kaznenom prostoru rukom je zaustavio gostujući branič. Za suca Dendisa nije bilo dileme: kazneni udarac. Loptu je uzeo Mihael Pongračić, snažno je šutirao u lijevu stranu, ali lopta se od vratnice odbila u polje. Tako je propala najbolja domaća prilika za poravnanje rezultata.

U nastavku susreta više nije bilo vremena za čekanje. Od prve minute sve su akcije prebačene u napad. U 54. minuti Tomas Grgačević donosi izjednačenje, a tada je sve bilo lakše. Slijedile su napadačke akcije, a popravni ispit (promašeni kazneni udarac) popravio je Mihael Pongračić koji postiže dva pogotka i donosi radost vjernim dračičkim navijačima. Najprije Pongračić u 65. pogađa viljevsku mrežu da bi samo četiri minute kasnije drugim pogotkom svoju momčad doveo pred vrata raja odnosno pobjede. Da utakmica još uvijek nije gotova potvrdili su vrlo dobri gosti koji su u posljednjih petnaestak minuta krenuli na sve ili ništa. U 75. minuti gosti su iz opravdano dosuđenoga kaznenoga udarca smanjili rezultat na 2:3. Siguran izvođač najstrože kazna za Viljevo bio je Dino Skenderović. Do kraja su gosti pokušavali doći do izjednačenja, ali dračička obrana uspješno je sačuvala svoju mrežu.

Dakle, tri nova boda teško su osvojena, a lijepo je u svlačionici Dračica vijest da je Hajduk svladao vodeću momčad Radničkoga. To znači da su Radnički i Dračice u ovom trenutku bodovno poravnati i da će doista biti zanimljiva borba za naslov prvaka.