Torpedo stigao do prve proljetne pobjede!

0
771

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

TORPEDO – SLAVONAC (L) 4:0 (2:0)

Kuševac – Igralište Kuševac. Gledatelja: 150. Sudac: Duje Bužančić (Feričanci). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Benjamin Čejka (Našice). Strijelci: 1:0 Čuić (18. – 11 m), 2:0 Čuić (28.), 3:0 Butor (79.), 4:0 Gansberger (84.).

TORPEDO: Vinković, Crnojević (81. Gansberger), Gadžić, Radoš, Gudelj, Čuić, Barišić, Antinac, Vitman (76. Butor), Lulić, Mislav Ivanda. Trener: Mario Barišić.

SLAVONAC (L): Parmačević, Kozina (62. Pavlović), Perošević, Sabo, Balent (81. Lovro), Pera, Budimir (46. Kovačević), Katunarić (81. Hegol), Pavković (68. Pleša), Vonić. Trener: Davor Mijatov.

Nogometaši Torpeda došli su do prve proljetne pobjede. Doduše, igrali su protiv posljednje momčadi Slavonca iz Ladimirevaca koja na kontu ima samo jedan bod. Kuševčani su dominirali tijekom cijele utakmice, a do prvoga gola stvorili su nekoliko izglednih prilika. Najbolju je imao Josip Čuić koji je glavom sa sedam metara pucao pored gola. No, u 18. minuti sudac Bužančić opravdano je dosudio kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator najstrože kazne bio je upravo Josip Čuić.

I nakon vodstva Kuševčani nisu smanjivali brzinu. I dalje su napadali želeći što prije doći do drugoga pogotka koji bi unio mir u momčad. To se dogodilo u 28. minuti kada je Čuić primio loptu na dvadesetak metara, ušao je u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio donji desni kut Parmačevićeve mreže. I gosti su igralo otvoreno te su u dvije situacije mogli i bolje reagirati i opasnije ugroziti golmana Vinkovića. U 30. minuti vidjeli smo i odličan udarac s 25 metara, ali domaći golman bio je na visini zadatka.

I u nastavku utakmice Kuševčani su imali više od igre što potvrđuju i nova dva gola. Doduše, ritam igre je opao, ali pritisak prema gostujućem golu bio je stalan. U samoj završnici domaćini su postigli još dva pogotka: u 79 minuti domaćini su imali i drugi kazneni udarac. U igru je u 76. minuti ušao mladi Ivano Butor koji se samo tri minute kasnije upisao u listu strijelaca postigavši treći kuševački gol. Samo pet minuta kasnije, novi  kazneni udarac za Torpedo. I opet jedan „rezervist“ upisuje se u listu strijelaca: U 81. umjesto Matka Crnojevića u igru je ušao Ivan Gansberger (inače rezervni vratar, ali često bude i u ulozi igrača) koji je u 84. minuti izveo jedanaesterac. Siguran izvođač za konačnih 4:0.

Nakon dva poraza i jednim remijem Kuševčani su prekinuli crni niz i s nova tri boda čuvaju treće mjesto. Sada imaju 40 bodova, osam manje od vodećega Radničkoga i pet od drugoplasiranih Dračica.