Utakmica u kojoj se pobjednik znao i prije početka!

(31:21; 27:19; 30:8; 15:34)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Filip Lipovac (Slavonski Brod), Luka Pongračić (Slavonski Brod) i Marija Kelava (Đakovo).

ĐAKOVO: Škrinjarić 19, Goluža, Dragić 16, Hajduković 18, Čupić 8, Letica 7, Franko Jurić 7, Garvanović 4, Nikola Jurić, Turalija 16, Petric Hrkač 8. Trener: Marijan Petrović.

ŠK VRIJEDNOSNICE OS: Varga 7, Mihić 6, Grujić 16, Czersky, Martinović 6, Čurak 5, Tomić 14, Matuzović 5, Stojčić 7, Šipka, Flanjak 13. Trener: Ivan Ćosić.

Utakmicu 6. kola đakovački i osječki košarkaški odigrali su unaprijed (srijeda, 21:00 sat) u đakovačkoj Nastavno sportskoj dvorani. Bila je to još jedna od utakmica u kojoj se i prije samoga početka znalo da će domaćini pobijediti samo je bilo pitanje koliko će potrošiti energije kako bi slomili otpor osječkih „školaraca“. I upravo tako je i bilo. Od samoga početka Đakovčani su imali prednost često i dvoznamenkastu, a „školarci“ su i dalje igrali svoju školsku košarku koja ne donosi rezultat. U prvoj četvrtini nezaustavljiv u domaćim redovima bio je centar Nikola Turalija, a svoje su očekivane role odigrali Stjepan Hajduković i Franko Jurić. To su ujedno bili i jedini domaći strijelci u đakovačkom redovima. U drugoj četvrtini spomenutim strijelcima pridružio se Neven Čupić tako da su Đakovčani na odmor otišli s plus 18 (58:40).

ĐAKOVO – ŠK VRIJEDNOSNICE OS            103:82

Treća četvrtina pokazala je svu osječku nemoć. Postigli su samo osam poena, a primili čak 30. Tada je đakovački trener Marijan Petrović u igru uveo drugu momčad, recimo juniore, tada su gosti došli na svoje. Posljednju dionicu utakmice dobili su s 34:15. A ovih posljednjih deset minuta moglo bi biti dobro upozorenje omladinskom pogonu jer primiti 34 poena od vršnjaka iz Osijeka ipak je malo previše. U đakovačkim redovima treba istaknuti mladoga Mislava Dragića koji polako kuca na seniorska vrata, Letica je dodao sedam, a Ivan Garvanović 4 poena. Kod gostiju najviše je pokazao Ernest Tomić, strijelac 12 poena.

No, Đakovčani su upisali novu, četvrtu pobjedu i sada imaju desetak dana za pripremu i odlazak u Belišće.

oji polako kuca na seniorska vrata, Letica je dodao sedam, a Ivan Garvanović 4 poena. Kod gostiju najviše je pokauao Neven Tomić, strijelac 12 poena.