Sve su glasnija đakovačka zvona za uzbunu!

0
1649

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

  1. KOLO

SVAČIĆ – ĐAKOVO CROATIA 1:0 (0:0)

Stari Slatinik – Igralište Dobovska. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Dragun (Otok). Pomoćnici: Tomislav Šiklić (Županja) i Filip Damjanović (Đeletovci). Strijelci: 1:0 Stubičan (50.).

SVAČIĆ: Vukadinović, Andrić, Nižić (87. Žuljević),  Vrhovac, Grgić, Marijanović (38. Kljajić), Stubičan, Sedlo, Božić, Pintar, Letica (61. Pavić). Trener: Branko Polić.

ĐAKOVO CROATIA: Sitar, Babić, Bošković, Goluža, Ivić (58. Dominik Janović), Dos Santos, Petričević (58. Batinić), Suleiman (76. David Janović), Luketić, Zrakić (76. Galičić), Klemen. Trener: Stjepan Bošković.

 Za nogometaše Đakovo Croatije ništa novo: još jedan poraz na gostovanju ostavlja ih i dalje na pretposljednjem mjestu sa devet bodova. A u sljedećem kolu Đakovčani će na svom terenu igrati derbi začelja protiv posljednjega Omladinca iz Gornje Vrbe, momčadi koja ima samo bod manje od Đakovčana.

 

 

Trener Bošković krenuo je na gostovanje u Stari Slatinik bez Pedića, Kircbauera i Rakića, a po prvi puta priliku od prve minute dobili su mladi David Ivić i Abdullahi Suleiman, međutim, niti to nije pomoglo u organizaciji igre prema naprijed odnosno prema protivničkome gole. I opet su Đakovčani gostujući utakmicu završili bez pogotka, a još teže je prihvatiti poraz u kojemu je domaćin postigao samo jedan gol. Đakovčani su solidno izgledali u polju, ali u završnici nedostaje zadnji pas i mirna realizacija. U prvom poluvremenu posjed lopte bio je izjednačen, najveći dio utakmice odigran je na sredini terena, a domaćini su čekali svoju pri liku za pogodak. Na odmor su obje momčadi otišle bez golova.

Na otvaraju drugoga dijela domaćini su dobili slobodan udarac. Loptu je na udaljenosti od 30 metara namjestio Stjepan Stubičan koji topovskim udarcem pogađa nebranjeni dio Sitarove mreže. Euro gol za domaće vodstvo. Nakon toga, domaćini su se povukli na svoju polovicu, svjesno prepuštajući inicijativu Đakovčanima koji su dolazili do tridesetak metara od domaćega gola, ali jednostavno nije bilo ideje kako opasnije zaprijetiti domaćem golmanu. U 84. minuti domaćini su ostali s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Tomislav Sedlo. Niti to nije pomoglo đakovačkim napadačima da eventualno postignu pogodak i tako izbjegnu još jedan poraz.

Što reći na kraju? Ovo je kriza koju nogometaši Đakovo Croatije ne pamte u posljednjih desetak godina. Očito da je ovaj igrački kadar nedostatan za veći rezultatski iskorak, ali javlja se i strah od gubitka statusa trećeligaša. Do kraja jesenskoga dijela prvenstva treba preživjeti ove dvije utakmice (domaća protiv Omladinca i posljednja u Oriovcu), sjesti za stol i vidjeti kako na proljeće. Jer mišljenje barem većine đakovačkih ljubitelja nogometa da bi ispadanja iz lige bila prava katastrofa. Sada je očito da se klub prelagano odrekao prošlogodišnjih igrača, stigli su novi koji se nisu uklopili i nisu potvrdili da su pojačanja što uostalom i potvrđuju rezultati položaj na tablici. U svakom slučaju, zvona na uzbunu sve glasnije zvone.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here