0
992

DRUGA NOGOMETNA LIGA

ZRINSKI (J) – MEĐIMURJE 1:2 (1:0)

Čepin – Stadion Čepin. Gledatelja: 250. Sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina). Pomoćnici: Tomislav Mioković (Sisak) i Mario Lončar (Čačinci). Četvrti sudac: Davor Ješić (Sisak). Delegat: Juraj Ban (Zagreb). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb). Strijelci: 1:0 Moises (13.), 1:1 Havojić (89.), 1:2 Rendulić (90+.).

ZRINSKI (J): Stanić, Matković (64. Raguž), Moises, Salapić, Vrdoljak (77. Horvat), Rebenja (89. Ćubel), Ljulj (64. Korov), Miletić, Milić, Pejić (89. Ulm), Tadić. Trener: Josip Milardović.

MEĐIMURJE: Kalac, Marcijuš, Cerovčec, Težački, Harači (90. Popović), Kuqi, Đaković (74. Rendulić), Fotak, Zorica. Kraja (46. Havojić), Kegelj (81. Turk). Trener: Igor Budiša.

Kakav šok u Čepinu. Nogometašima Međimurja bilo je potrebno tek nekoliko minuta same završnice da iz dvije organizirane akcije dođu do preokreta i od 0:1 stignu do 2:1. A ništa nije upućivalo na to jer gosti od desete minute kada su imali jedinu stopostotnu priliku do same završnice nisu ozbiljnije zaprijetili domaćem golmanu Staniću. A onda, u pet minuta dva gola i veliko međimursko slavlje.

A ponovo se potvrdilo pravilo da utakmice u kojima si veliki favorit i već unaprijed upišeš bodove, završe sasvim suprotno. A to se dogodilo Jurjevčanima koji su dugo poslije utakmice sjedili na terenu ne vjerujući što se dogodilo.

A sve je dobro krenulo za domaćine. Već u drugoj minuti Moises je ubacio loptu s desne strane, na desetak metara od gola glavom je pucao Patrik Pejić, ali ravno u golmana. Nakon toga, gosti su u dva navrata opasno zaprijetili. U devetoj minuti  Jozef Kuqi pucao je iskosa s desne strane s ruba kaznenoga prostora, ali golman Stanić bio je na mjestu.

A već u sljedećem napadu stopostotna prilika za goste. Akcija je krenula po desnoj strani, ubačenu loptu u kaznenom prostoru dočekao je Eldis Kraja koji s 14 metara sam i neometan puca preko gola. Nakon toga, Jurjevčani su došli u vodstvo. Moises je izveo slobodan udarac gotovo iz kornera, na prvoj vratnici skočio je Rebenja, lopta je prošla pored njega i golmana Olivera Kalca i završila u suprotnom kutu. Nakon toga, igra i jednih i drugih umrtvila se tako da se igra preselila na sredinu terena. Tek u 31. minuti domaćini su mogli povećati vodstvo. Patrik Pejić asistirao je na desnu stranu prema Karlu Ljulju koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi preko gola. Do odmora se nije ništa ozbiljnije događalo niti pred jednim golom.

I nastavak utakmice protekao je u polaganoj igri, a gosti su polako preuzimali posjed lopte. U 52. minuti Stjepan Salapić uputio je snažan udarac s 25 metara, ali golman Kalac bio je na visini zadatka. U 62. Hrvoje Milić također snažno puca, ali ponovo je gostujući golman bio ja mjestu. Nakon toga, gosti polako preuzimaju kontrolu igre, a Jurjevčani su terensku inicijativu prepustili Međimurcima.

Ali, do same završnice gosti nisu pronašli načina kako ugroziti domaćega golmana. I u posljednjih pet minuta utakmice dogodio se preokret. Najprije je u 89. minuti ubačenu loptu s desne strane na drugoj vratnici dočekao Petar Havojić koji s desetak metara šalje loptu pored golmana Stanića. Domaćini su krenuli u napad. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor, gosti su osvojili loptu i krenuli u kontru, Kuqi je pravovremeno uposlio Joška Rendulića koji je u kontri sam izašao pred golmana Stanića. Mirna realizacija za gostujuće vodstvo 1:2. I veliko slavlje prve međimurske pobjede.