0
1679

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

FEŠK – TORPEDO 2:4 (0:2)

Feričanci – Igralište NK FEŠK. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Pomoćnici: Dalibor Jeftić (Mece) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 0:1 Vitman (14), 0:1 Kovačić (35.), 0:3 Kovačić (54.), 1:3 Pranjić (63.), 2:3 Vuzem (80.), 2:4 Kovačić (90.).

FEŠK: Knežević, Kovačević (74. Ostrun), Kopljar, Dominik Pranjić (46. Kuprešanin), Bilić, Vuzem, Pavlić (57. Mateo Pranjić), Đuroković, Mandroš, Mikola I74. Zeba), Kapravljević. Trener: Dinko Puljić.

TORPEDO: Vinković, Radoš, Barišić, Branimir Ivanda, Antinac, Rajčević, Kovačić, Renato Lulić (65. Crnojević), Brtan, Cicvarić, Vitman (52. Gudelj). Trener: Mario Barišić.

E, ovako igraju momčadi koje žele letjeti visoko. A tako igraju i momčadi koje u sastavu imaju Stjepana Kovačića. Napadački, bez obzira igrali kod kuće ili u gostima, uvijek dati gol više od protivnika to je nogometna filozofija velikih momčadi.

A upravo su to učinili nogometaši Torpeda na uvijek neugodno m gostovanju u Feričancima. Jednostavno, igrali su nogomet, nadmetali se i zabijali golove. Sve se otvorilo u 14. minuti kada je svoj prvijenac u kuševačkom dresu postigao Ivan Vitman, za vodstvo 1:0. Nakon toga, gosti su strpljivo čekalo svoju priliku i dočekali je u 34. kada Stjepan Kovačić otvara svoju seriju golova. Na odmor gosti odlaze s lijepih 2:0.

A takvu filozofiju, napadačku, Kuševčani su primijenili i u nastavku utakmice. U 54. minuti drugim pogotkom Kovačića Torpedo ima već ogromnih 3:0. Ali, tada slijedi domaća reakcija. S dva pogotka FEŠK-ovci vraćaju utakmicu u neizvjesnost. Trener domaćih u 57. u igru je poslao Matea Pranjića koji nakon samo šest minuta provedenih u igri postiže prvi domaći gol i vraća nadu da domaćini mogu izbjeći poraz. Nakon toga, domaćini su se potpuno otvorili, imali veći posjed lopte i u 80. minuti postigli i drugi pogodak. Strijelac za 2:3 bio je Daniel Vuzem. Još jači pritisak, taktika „svi u napad“ domaćih otvorila je ogroman prostor kojega je u 90. minuti iskoristio „Mister Gol“ Stjepan Kovačić koji svojim trećim pogotkom rješava sve dileme.  J osmi pogodak kuševačkoga napadača u osam utakmica ili jedan gol u svakih 90 minuta. A veličina jednoga napadača je da uvijek zabija, a to je Kovačić radio i u Borincima i u Đakovo Croatiji. Jednostavno, ako Zdenka Kovačiček u svojoj pjesmi kaže: Ja sam žena za sva vremena, i Stipa Kovačić je igrač za svaki klub. A trenutno su najzadovoljniji u Kuševcu jer tamo trese protivničke mreže. Kovačić je tako zasjeo na prvo mjesto liste strijelaca, i sada se čeka da to, barem do kraja jesenskoga dijela, naprave i Torpedo. Tri boda idu u Kuševac. Zasluženo i čisto kao suza.

U sljedećem kolu novi je izazov. U Kuševac stiže Hajduk iz Marijanaca, momčad koja se trenutno nalazi na 13. mjestu.