0
1719

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUK (ŠP) – VINOGRADAR 7:2 (4:0)

Široko Polje. Igralište: Široko Polje. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Marko Tomić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Milić (6.), 2:0 Domagoj Ivić (17.), 3:0 Đambić (19.), 4:0 Veselinović (36.), 5:0 Domagoj Ivić (53.), 6:0 Domagoj Ivić (70.), 7:0 Peša (76.), 7:1 Miočević (82.), 7:2 Mihael Kerovec (86.).

HAJDUK: Mario Ivić (78. Serdarević), Mišetić (64. Jelečević), Blažević (75. Anđelo Ivić), Bikić, Ljuban Ivić, Vinko (75. Mamić), Veselinović (68. Peša), Domagoj Ivić, Đambić, Milić, Žeravica.

VINOGRADAR: Kovač, Dražen Fehir, Hamzić (69. Grgović), Habada, Kolarik, Miočević, Mesaroš, Antonio Kerovec, Lucijak, Premužić (23. Zdravko Fehir), Mihael Kerovec.

Trebao je to biti derbi susret vodećega Hajduka i drugoplasiranoga Vinogradara, ali prema prikazanoj igri, od derbija nije bilo niti „D“. Naime, „vinogradari“ su krenuli otvoreno želeći se nadigravati čime su ostavili puno prostora protivničkim igračima ponajviše brzonogome Domagoju Iviću koji je postigao tri pogotka i kod ostalih bio asistent. On je i na ovoj utakmici pokazao da je uvjerljivo najbolji igrač lige i da mu je mjesto u višem rangu natjecanja. On je jednostavno prevaga koju Mandićevčani nisu mogli neutralizirati.

A sve je krenulo jako rano. Već u šestoj minuti ubačenu loptu Žeravica je glavom prebacio do Milića koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu. Već u 17. minuti domaćini su postigli i drugi pogodak. Domagoj Ivić primio je loptu u gostujućem kaznenom prostoru, lažnjakom se oslobodio svoga čuvara i mirno poslao loptu pored nemoćnoga golmana Kovača. Dvije minute kasnije Ivić je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu prema Stjepanu Đambiću  kojemu nije bilo teško svladati gostujućega golmana. Do odlaska na odmor u listu strijelaca upisao se i Matej Veselinović.

Nogometaši Hajduka nisu posustajali niti u nastavku. Raspoloženi Domagoj Ivić postigao je još dva pogotka i tako upisao još jedan hat-trick. U 53. postiže peti, a u 70. i šesti Hajdukov pogodak. U 86. minuti Peša zabija za 7:0, a nakon toga trener domaćih napravio je nekoliko izmjena što su iskoristili gosti i u završnici postigli dva pogotka. U 82. nakon ubačene lopte iz kornera najbolje se snašao Miočević koji postiže prvi gostujući pogodak. U samoj završnici Mihael Kerovec ušao je iskosa u kazneni prostor i preciznim udarcem zatresao domaću mrežu. Za konačnih 7:2. U ovoj utakmici najviše su uživali gledatelji koji su vidjeli čak devet golova.

Hajduk je još jednom potvrdio svoju dominaciju i potpuno zasluženo nalazi se na prvom mjestu s 18 bodova.