0
1034

DRUGA NOGOMETNA LIGA

ZRINSKI (J) – HRVACE 2:3 (1:2)

Čepin – Igralište Čepin. Gledatelja: 300. Sudac: Mario Stanić (Dugo Selo). Pomoćnici: Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina) i Dario Pranjić (Dugo Selo). Četvrti sudac: Nikola Kristić (Ćeralije). Delegat: Ivica Solomun (Sisak). Kontrolor suđenja: Josip Havaić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 Rebenja (4.), 1:1 Luetić (36.), 1:2 Klepo (45.), 2:2 Milić (62.), 2:3 Kekez (68.).

ZRINSKI (J): Stanić, Ulm (69. Pejić), Ćubel (75. Moises), Horvat (59. Lozić), Vrdoljan, Rebenja, Gotovac (46. Hajnal), Tadić, Raguž (69. Matković), Milić, Ljulj. Trener: Josip Milardović.

HRVACE: Brdar, Matanović, Bilić, Luetić, Ljubić, Luka Kekez (79. Botica), Klepo, Vučković, Botić (88. Ante Kekez), Bakić (79. Jandrek), Kelez (90. Udovčić). Trener: Grgica Kovač.

Za nogometaše Zrinskoga sve je krenulo prema najboljem scenariju. Već u četvrtoj minuti došli su u vodstvo. Na sredini terena loptu je oduzeo Miran Horvat, na desnoj strani pronašao je Eugenia Rebenju koji ulazi u kazneni prostor i prizemnim udarcem pogađa gostujuću mrežu.

U sljedećih petnaestak minuta domaćini su mogli doći i do većega vodstva. Dvije minute kasnije domaćini su organizirai akciju po desnoj stran, ubačena je lopta u gostujući peterac, na dva metra od gola našao se Karlo Ljulj, ali prije njega protivnički branič uspijeva izbaciti loptu u korner.

Gosti su prvi udarac prema Staniću uputili u desetoj minuti, ali udarac Duje Bilića s desetak metara zaustavlja jurjevski vratar.  U 22. ponovo odlična prilika za domaćine. Luka Ćubel uputio je udarac s tridesetak metara, lopta se odbila od gostujućega bloka i došla do Karla Ljulja koji se sam našao na rubu kaznenoga prostora. Njegov udarac završio je tik pored vratnice. Četiri minute kasnije ponovo je u prilici Ljulj. Asistent je bio Hrvoje Milić, a jurjevski napadač upućuje prizemni udarac koji završava u naručju golmana Ivana Brdara. U 28. gosti su imali najbolju priliku za postizanje gola. Dubinska lopta upućena je prema Krešimiru Kelezu koji je pobjegao domaćim stoperima i sam izašao pred golmana Stanića.

Jurjevski golman pročitao je namjeru gostujućega napadača i nogama obranio njegov udarac. Odlična reakcija za spas jurjevske mreže. Gosti su preuzeli dominaciju na sredini terene i postajali su sve opasniji po domaći gol. U 36. minuti dolaze do izjednačenja rezultata. Akcija je krenula po lijevoj strani, ubačena je lopta na drugu vratnicu gdje se našao Krešimir Luetić koji je uklizao i poslao loptu u bliži kut domaće mreže. Gosti su postajali sve opasniji, a do vodstva su došli u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. U gužvi kaznenoga prostora najbolje se snašao Tino Klepo koji kroz šumu nogu pronalzi put do mreže. Odmah nakon toga, glavni sudac Mario Stanić odsvirao je kraj prvoga dijela.

Očito da je domaći trener Josip Milardović imao što reći svojim igračima jer u nastavku su Jurjevčani odigrali i najboljih petnaest minuta utakmice. Bolju igru Jurjevčani su okrunili drugim pogotkom. Igrala se 62. minuta kada se u kaznenom prostoru Hrvaca najbolje snašao Hrvoje Milić koji preciznim udarcem pogađa Brdarovu mrežu. Nakon toga, domaćini su imali terensku inicijativu i baš kada je gol visio u zraku, gosti su došli u novo vodstvo. Igrala se 68. minuta kada je na rubu domaćega kaznenoga prostora dvojac Botić – Luka Kekez odigrali dupli pas, a gostujuća „desetka“ mirno šalje loptu u prvi kut Stanićeve mreže. Za gostujuće vodstvo 3:2.

U posljednjih dvadesetak minuta trener Milardović napravio je tri izmjene, domaćini su krenuli na sve ili ništa, stvorili su nekoliko prilika, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. U 80. minuti slobodni udarac iskosa s desne strane izveo je Stipe Vrdoljak, najviši u skoku bio je Ivan Lozić, ali lopta odlazi preko gola.  U 84. minuti Ljulj ne pronašao Vrdoljaka čiji udarac s 18 metara ide pod prečku, ali golman Brdar izbacuje loptu u korner. U 88. Jurjevčani su pogodili prečku, a u 90. sam se pred golmanom našao Ivan Lozić, ali njegov udarac bio je preblag da bi iznenadio gostujućega golmana. U završnici utakmice i gostujući trener Grgica Kovač dobio je žuti karton zbog prigovora sucu.

Kada je sudac Stanić odsvirao kraj utakmice, krenulo je veliko i glasno slavlje nogometaša Hrvaca koji su tako prekinuli niz od dva uzastopna (domaća) poraza.

A nogometaši Zrinskoga dugo su ostali na terenu pokušavajući shvatiti što se dogodilo. Oni su upisali drugi poraz i dalje ostaju na 11 bodova. U sljedećem kolu očekuje ih zahtjevno gostovanje u Bjelovaru.