Požežanke u nastavku stigle do visoke pobjede!

0
529

HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – KADETKINJE ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – SLAVONIJA 0:9 (0:3)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 50. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ivona Šubara (22.), 0:2 Melanie Zirdum (32.), 0:3 Melanie Zirdum (36.), 0:4 Melanie Zirdum (45.), 0:5 Nikolina Ilić (51.), 0:6 Dora Mihaljac (59.), 0:7 Nika Jurković (68.), 0:8 Klara Ivezić (76.), 0:9 Lana Zdunić (79.).

ĐAKOVO CROATIA: Lara Vujinović, Matea Vomš, Antonela Albert, Ema Matković, Petra Kočiš, Josipa Žutić, Lara Bošković, Katarina Matić, Mia Majer, Dora Gađa, Lorena Dernaj. (Još su igrali: Anđela Stjević, Tea Klaić, Iva Sučić, Ariana Miholjek, Ines Erdeljić, Petra Raić, Matea Bikić). Trener Goran Polgar.

SLAVONIJA: Klara Jurišić, Nika Pančić (41. Nikolina Ilić), Ivona Šubara (55. Nika Jurković), Melanie Zirdum, Lana Zdunić, Dora Mihaljac I70. Lucija Kesić), Lucija Pečur, Klara Ivezić, Klara Grgić (70. Lena Dražetić), Mia Benakić, Klara Jergović (70. Antea Han). Trener: Roberto Bognar.

Nakon uvodne pobjede protiv Škole nogometa Sportiva iz Garčina  poraza u Mikanovcima (utakmica još nije registrirana jer su domaće igračice igrače s četiri starije nogometašice) u četvrtak 22. rujna đakovačke su nogometašice doživjele domaći poraz od Slavonije iz Požege. Iako rezultat pokazuje visoku pobjedu gošći, domaće igračice ne bi trebale biti previše nesretne jer su odigrale solidnu utakmicu u kojoj su pokazale veće iskustvo i tri starije igračice rođene 2005. godine koje su donijele i prednost na terenu.

Prvo poluvrijeme nije bilo loše iz đakovačke perspektive. Domaće su se igračice dobro držale prvih dvadesetak minuta. Međutim, u 22. minuti nespretna reakcija đakovačke vratarke donijela je gošćama vodstvo. No, i nakon toga su se Đakovčanke dobro držale, a drugi gol su primile nakon gostujuće akcije kroz sredinu terena kada je Melanie Zirdum udarcem s 12 metara pogodila domaću mrežu. U 36. minuti ista igrača pokazala je snagu svoga udarca jer je s ruba kaznenoga prostora pogodila đakovačku mrežu.

U nastavku susreta Požežanke su ipak pokazale da su iskusnija ekipa koja je odigrala veliki broj utakmica protiv kadeta. Iz minute u minuti gošće su napadale i na kraju stigle do visoke pobjede.