Miji Rajčić prvo i treće mjesto, Luki i Petri Lovrić druga mjesta!

0
406

FINALE ERSTE PLAVE LIGE U ZAGREBU

Već nekoliko godina mladi đakovački atletičari ostvaruju zapažene rezultate na natjecanju učenika trećih do šestih razreda pod nazivom Erste plava liga. Nakon kvalifikacija koje se održavaju na regionalnom principu, najbolji nastupaju u okviru atletskoga mitinga Hanžekovićev memorijal. Ov je natjecanje ujedno i Prvenstvo Hrvatske za učenice i učenike trećih do šestih razreda. Tako je u nedjelju 11. rujna na Stadionu Mladost nastupilo troje atletičara AK „SLA Ante Perić“.

Mia Rajčić, učenica petoga razreda, osvojila je prvo  mjesto u utrci na 60 metara s vremenom 9 sekundi i 9 stotinki i treće mjesto na 300 metara (48.99).

Luka Lovrić osvojio je drugo mjesto u bacanju voerexa s daljinom od 56 metara i 71. centimetar.

U kategoriji šestih razreda Petra Lovrić osvojila je drugo mjesto u disciplini 600 metara. Njen rezultat je 1:52,92.