Ema Matković i Petra Kočiš za prvu prvenstvenu pobjedu!

0
1073

HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ZA KADETKINJE – ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ŠN SPORTIVA 3:2 (2:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja. 50. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ema Matković (36.), 2:0 Ema Matković (38.), 3:0 Petra Kočiš (56.), 3:1 Nadia Katinić (64.), 3:2 Ana Čizmić (66.).

ĐAKOVO CROATIA: Anđela Stjević, Antonela Albert, Ema Matković, Petra Kočiš, Josipa Žutić, Lara Bošković, Katarina Matić, Mia Majer, Matea Bikić, Iva Sučić, Lorena Dernaj. (Još su igrale: Lara Vujinović, Tea Klaić, Gracija Jakšić, Ariana Miholjek, Petra Raić). Trener: Goran Polgar.

ŠN SPORTIVA: Lea Mrijić, Lorena Kovlik, Iva Stojanac, Maja Čengić, Ana Čizmić, Nadia Katinić, Iva Zirdum, Patrici Mirković. Trener: Berislav Baričević.

Svakako da će 11. rujna 2022. godine biti zapamćen po činjenica da je toga dana odigrana prva službena nogometna utakmica ženskih kadetskih ekipa Đakovo Croatije i Škole nogometa Sportiva iz Garčina.

Šteta je što su gošće u Đakovo stigle sa samo osam igračica (ostale zbog bolesti nisu stigle u Đakovo) jer bi zasigurno i utakmica bila zanimljivija i rezultatski neizvjesnija. Iako rezultat pokazuje da je Đakovo Croatia pobijedila s minimalnih 3:2, mlade đakovačke nogometašice povele su 3:0, a tada je došlo do opuštanja i nekoliko izvršenih izmjena što je gošćama omogućilo da u završnici s dva gola poprave rezultat.

U prvom poluvremenu Đakovčane su imale terensku inicijativu, veći posjed lopte dok su gošće branile svoj gol i čekale priliku iz kontranapada. Nažalost, sredinom prvoga dijela došlo je i do prve ozljede, a igru je morala napustiti Iva Sučić.

Sve do same završnice prvoga dijela gošće su odolijevale domaćim napadima, ali u 36. minuti Ema Matković prošla je kroz sredinu terena i s desetak metara poslala loptu u protivničku mrežu. Samo dvije minute kasnije ponovo je u glavnom ulozi Ema Matković koja na sličan način kao i kod prvoga gola, prolazi kroz gostujuću obranu i s ruba kaznenoga prostora pogađa mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice Đakovčanke su dominirale, a u 56. minuti definitivno su potvrdile osvajanje svojih prvih bodova. Petra Kočiš postigle je treći pogodak za visoko vodstvo 3:0.Međutim, u završnici utakmice i gošće su pokazale da znaju igrati nogomet. Najprije u 64. minuti Nadia Katinić postiže prvi, a samo dvije minute kasnije Ana Čizmić i drugi pogodak za smanjenje rezultata na 3:2. Do kraja utakmice Đakovčanke su sačuvale stečenu prednost i na kraju  s smiješkom na licu napustile teren i uputile se na proslavu prve prvenstvene pobjede u svlačionicu.

U drugom kolu, sljedećega vikend, igračice trenera Gorana Polgara igraju utakmicu drugoga kola, a gostovat će u Mikanovcima kod istoimene ekipe.