0
931

TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – VALPOVKA 0:3 (0:2)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Matković (Osijek). Pomoćnici: Igor Babić (Orahovica) i Luka Vidak (Osijek). Strijelci: 0:1 Paulić (24.), 0:2 Bekavac (35.), 0:3 Bekavac (60,)

ĐAKOVO CROATIA: Sitar, Batinić, Goluža, Rakić, Pedić, David Janović (36. Babić), Kirhbauer (74. Šimić), Petričević (52. Bošković), Fingernagl (75. Dominik Janović), Blagojević (36. Luketić), Klemen. Trener: Igor Budiša.

VALPOVKA: Klanjšček, Jakovčević, Škorić, Čavar (82. Sabo), Pfeifer (68. Tomas), Bekavac, Tovilović (46. Mitić), Parmačević, Paulić (57. Vinogradac), Mutshaus, Kos. Trener: Martin Majdenić.

Nogometaši Đakovo Croatije odigrali su jednu od najlošijih  utakmica u posljednjih desetak godina. Jer ovo je četvrto kolo, a Đakovčani imaju samo jednu pobjedu i tri poraza. Niti to ne bi bio problem, ali da su u 360 minuta igre Đakovčani postigli samo jedan pogodak, a obrana je primila osam golova. Možda ni to ne bi bio problema, ali danas đakovačke igre gotovo da nije niti bilo: Tek jedna opasnija prilika koju su Đakovčani stvorili u 64. minuti bilo je sve što su mogli vidjeli poprilično razočarani navijači.

Doduše, već u drugoj minuti Đakovčani su zaprijetili. Na lijevoj strani loptu je David Janović dodao do Vukana Rakića koji je iskosa s desetak metara pucao, ali njegov udarac bio je mlak tako da nije bilo problema za golmana Klanjščeka. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena, a gosti su dominirali na sredini terena. U 24. minuti iskoristili su mlaku reakciju đakovačke obrane i došli u vodstvo. Na lijevoj strani dupli pas odigrali su Škorić i Paulić, a ovaj drugi s 14 metara pogađa suprotni kut Sitarove mreže. Đakovčani su još samo jednom zaprijetili: igrala se 29. minuta kada je Marko Kirchbauer pucao s 18 metara, ali valpovački golman bio je na mjestu. I opet je zaspala đakovačka obrana u 34. minuti kada je pao gol na identičan način kao i prvi. Opet je na lijevoj strani dupli pas valpovačkoga dvojca, ubačenu loptu na prvoj je vratnici dočekao Matej Bekavac koji pogađa prvi kut. Do odmora se Đakovčani nisu oporavili tako da su igrači u zelenim dresovima zadovoljni otišli na odmor.

U nastavak utakmice Đakovčani su krenuli nešto življe, pokazali su volju da poprave dojam iz prvoga poluvremena, ali opet su to bili jalovi pokušaji koje su gostujući braniči i stoperi rješavali bez većih problema. U 60. minuti Valpovčani su potvrdili pobjedu. Akciju po desnoj strani svojim drugim pogotkom završio je Matej Bekavac. U 64. minuti vidjeli smo najbolju priliku Đakovo Croatije. Rakić je primio loptu na tridesetak metara, prošao je dvojicu čuvara i pucao s ruba kaznenoga prostora. Međutim, golman Dominik Klanjšček nogama je izbacio loptu u korner.

Do kraja susreta Valpovčani su mirnom igrom čuvali stečenu prednost, a Đakovčani do kraja pokazali nemoć u napadačkim redovima.

Nakon četiri kola Đakovo Croatia ima samo tri boda, a u sljedećem kolu oćekuje ih gostovanje u Pleternici.