Zlatni gol Josipa Miočevića za mandićevačku pobjedu!

0
1821

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OMLADINAC (ĐS) – VINOGRADAR 0:1 (0:0)

Đakovački Selci – Igralište Brana. Gledatelja: 100. Sudac: Zrinko Zovko (Đakovo). Pomoćnici: Željko Carević (Đurđanci) i Tomo Dramac (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Miočević (90.).

OMLADINAC (ĐS): Robert Kričančić, Tomislav Aščić, Mario Kričančić, Ivan Aščić, Zvonimir Aščić, Bračko, Bilić (68. Bagarić), Škalec, Brataljenović (83. Nikolić), Mikloš, Leo Aščić.

VINOGRADAR: Kovač, Dražen Fehir, Hamzić, Zdravko Fehir, Miočević, Mirko Mesaroš (59. Brajković), Antonio Kerovec, Lucijak Habada, Josip Fehir, Mihael Kerovec. Trener: Dražen Fehir.

I Selčani i Mandićevčani imali su motiva u nedjeljnoj utakmici doći do pobjede. Domaćini jer su u prvom kolu slavili protiv HOŠK-a, a Vinogradar ove godine ima odličnu momčad i želi doći u sam vrh. I naravno, gosti su htjeli skinuti određenu „stigmu“ da u gostima redovito gube utakmice.

U prvih pola sata utakmice gosti su imali bolje prilike za gol, ali jednostavno nedostajala je realizacija. Dva puta je u odličnim prilikama bio Mirko Mesaroš, a po jednom su bili Josip Fehir i Antonio Kerovec, ali nedostajalo je koncentracije i mirnoće u završnici. Na kraju prvoga poluvremena domaćini su imali dvije izgledne prilike. Slobodan udarac izveo je Zoran Bračko, ali gostujući golman Marko Kovač fenomenalno brani. Nakon odbijene lopte ponovo su Selčani pucali prema golu, ali golman Kovač još je jednom bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu gosti su dominirali, ali jednostavno nisu imali sreće. Josip Fehir pogađa stativu, zatim to isto čini i Antonio Kerovec pa Josip Fehir pogađa prečku. Mirko Mesaroš izlazi sam pred golmana Roberta Kričančića, ali promašuje cijeli gol. A gola nema.

I kada se činilo da će obje momčadi osvojiti po bod, u 90. minuti korner je izveo Mihael Kerovec, u domaćem kaznenom prostoru najviši u skoku bio je Josip Miočević koji glavom zakucava loptu u selačku mrežu.

Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda Vinogradara koji je, nakon remija protiv Budrovčana, upisao prvu pobjedu i sada se s četiri boda nalazi u gornjem domu. A u sljedeća dva kola Vinogradar igra dvije domaće utakmice: prvu protiv HOŠK-a, a zatim protiv Sloge iz Koritne. Dakle, dobra pretpostavka za sam vrh tablice.