I nakon 180 domaćih minuta Zrinski bez gola!

0
1262

DRUGA NOGOMETNA LIGA

ZRINSKI (J) – TRNJE 0:0

Čepin – Stadion NK Čepin. Gledatelja: 300. Sudac: Nikola Kristić (Čeratije). Pomoćnici: Mario Lončar (Čačinci) i Tomislav Šiklić (Županja). Četvrti sudac: Matteo Bednjanec (Slvonski Brod). Delegat: Tomia Margeta (Požega). Kontrolor suđenja: Vlado Crnolatac (Petrinja).

ZRINSKI (J). Stanić Matković, Moises, Salapić, Vrdoljak (46. Milić), Rebenja (68. Lozić), Miletić, Raguž (46.Kovačević), Pejić (68. Ulm), Ljulj, Tadić. Trener: Josip Milardović.

TRNJE: Vujinović, Prpić Bosanac, Marić (67. Mizić), Bibić (75. Banić), Ceraj, Ribić, Vidović, Dobrilović (80. Došen), Mandić (75. Beloša Fijan), Kesse, Čolić 80. Šinko). Trenerica. Tihana Nemčić.

Niti nakon 180 minuta nogometaši Zrinskoga nisu uspjeli postići gol u dvije prvenstvene utakmice Druge nogometne lige. I to na obje na domaćem terenu u Čepinu. Doduše, treba se prisjetiti da su ove dvije momčadi odigrale pripremnu utakmicu i tijekom prošle sezone i da je u Jurjevcu utakmica završila pobjedo Zrinskoga 1:0.

I jedna i druga momčad oprezno su ušle u susret, ali već u šestoj minuti nesigurno dodavanje Petra raguža otvorilo je gostima situaciju da opasnije ugroze golmana Stanića. S ruba kaznenoga prostora pucao je Karlo Dobrilović, ali mlako tako da je jurjevski golman s lakoćom uhvatio loptu. Domaćini su prvi puta zaprijetili u desetoj minuti kada s desne strane loptu ubacuje Moises, Vrdoljak glavom s desetak metara puca, ali bio je to lagan plijen za golmana Vujinovića.

Najbolju priliku utakmice Jurjevčani su imali samo minutu kasnije kada je Petar Raguž u prostor ubacio loptu prema Karlu Ljulju koji iskosa s lijeve strane gađa prvi kut, ali lopta se zaustavila na vratnici, a gostujući golman loptu izbacuje u korner. U 20. minuti Ljulj je započeo akciju dodavanjem prema Moisesu na desnoj strani, uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor gdje je u skoku najviši bio Patrik Pejić, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno jak da bi iznenadio golmana Vujinovića. U 28. Rebenja je krenuo kroz sredinu terena, asistirao prema Stipi Vrdoljaku koji se našao u zaleđu. U 30. minuti gostujući Igor Ribić puca s 20 metara, ali lopta od bloka odlazi u korner.

U 34. opasno je bilo u gostujućem petercu. Vrdoljak je izveo korner, najviši u skoku bio je Petar Raguž, ali lopta završava preko gola. U 43. minuti Stjepan Salapić pucao je s 25 metara, ali gostujući igrač uspio je blokirati njegov udarac, a lopta je završila u korneru. Zaključak prvoga poluvremena glasio bi: Zrinski je imao veći posjed lopte, izglednije prilike za gol, ali obje su momčadi na odmor otišle bez pogodaka.

Drugo  poluvrijeme Zrinski je otvorio udarcem Karla Ljulja s 20 metara, ali lopta je prošla tik pored vratnice.

U 61. ponovo su domaćini opasni. Ubačenu loptu u kazneni prostor glavom je dočekao Revenja, odlična intervencija gostujućega golmana koji paradom izbacuje loptu u korner. U samoj završnici gosti su imali dvije odlične prilike. U 77. minuti Patrik Kesse udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa prečku, a samo dvije minute kasnije gosti su u kontri; Karlo Dobrilović ubacuje loptu u peterac, ali u posljednjem trenutku loptu ispred gostujućega napadača izacuje Luka Miletić.

U 78. minuti pomoćni trener Trnja Danijel Pranjić zbog stalnih prigovora sudačkoj trojci dobio je žuti karton da bi u 88. minuti predstavnik Trnja Filip Lončarić dobi crveni karton zbog ubacivanja bočice s vodom u teren.

Najbolja prilika, koju će domaćini zasigurno dugo analizirati, dogodila se u sudačkoj nadoknadi kada je Hrvoje Milić uposlio Ivana Lozića. Jurjevski napadač sam je krenuo prema golu, mogao je gostujućega golmana pitati u koji kut želi loptu, ali njegov brzopleti udarac završio je visoko preko gola. Šteta jer su u samoj završnici Jurjevčani imali i najbolju priliku utakmice.

No, što je tu je. Zrinski nakon dva kola ima dva boda, a u sljedećem trećem kolu očekuje ga gostovanje u Poreču gdje ih čeka domaći Jadran.