Stanušić i Novoselić za Ratarovo slavlje, Valentin Sito pogodio za budrovačko finale!

0
1813

ČETVRTI MEMORIJALNI TURNIR „IGOR KEDAČIĆ“

Foto i video: Ante Beljan

Četiri je godine prošlo otkako je nogometaši Slavonije iz Budrovaca i Ratara iz Piškorevaca tragično stradao u prometnoj nesreći, a njemu u počast NK Slavonija organizira memorijalni turnir. Ove godine na turniru sudjeluju: prošlogodišnji pobjednik Dračice, Ratar iz Piškorevaca, domaćin Slavonija i Velebit iz Potnjana. U prvoj  utakmici sastaju se dva županijska prvoligaša: Ratar i Dračice, a u drugom susretu snage će odmjeriti Slavonija i Velebit.

RATAR – DRAČICE 2:1 (1:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 150. Strijelci: 1:0 Stanušić (13.), 1:1 Grgačević (87.), 2:1 Novoselić (88.).

RATAR: Galić, Križanović, Beljan, Nikita, Novoselić, Subašić, Denić, Sikora, Šekerija, Češnik, Stanušić. (Još su igrali: Adrić, Antunović, Tomić, Sekić). Trener: Ivan Denić.

DRAČICE: Čolić, Lovrić, Brdarić, Kokalović, Degmečić, Tadić, Habada, Tilli, Vidaković, Andričić, Grgačević. (Još su igrali: Piplica, Krizmanić, Udovčić, Šimić, Nikolić, Lucijanić). Trener: Hrvoje Piplica.

Po izuzetno vrućem i sparnom vremenu budrovački turnir otvorili su dvije momčadi koje ne skrivaju velike ambicije u nadolazećem prvenstvu. Piškorevčani su već dobrano osnažili svoj roster, a na ovoj utakmici pridružio im se i ukrajinski stoper Synitsyn Nikita koji je u prošlom prvenstvu nastupio za Zrinski iz Jurjevca. Osim njega, u sastavu je i Slaven Sekić, napadač Omladinca iz Đakovačkih Selaca.

Utakmica je, prema predviđanjima, protekla u borbenoj igri i jednih i drugih gdje je bilo i dosta pogrešaka, ali bila je vidljiva želja i volja svih sudionika. Na otvaranju utakmice bolje su se snašli Piškorevčani koji su u 13. minuti golom Marina Stanušića došli u vodstvo. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Dračičani su pokazali želju za poravnanjem rezultata, ali nikako nisu pronašli put do Ratarove mreže. Ipak, gledatelji su u završnici utakmice vidjeli još dva pogotka. U 87. Tomas Grgagčević poravnava rezultat na 1:1 da bi već u sljedećem napadu Ivan Novoselić donio radost piškorevačkoj momčadi. Do kraja utakmice Dračičani su pokušali spasiti što se spasiti može, ali protivničkamreža ostala je netaknuta.

Tako su Piškorevčani nastavili pobjednički  niz u ovom pripremnom ciklusu dok su Dračićani upisali i treći poraz.

Tako će igrači trenera Ivana Denića u sutrašnjem finalu tražiti put do pobjedničkoga pehara dok će Dračičani u borbu za treće mjesto.

SLAVONIJA (B) – VELEBIT 1:0 (0:0)

U drugoj utakmici domaćin Slavonija teže je od očekivanoga došla do minimalne pobjede protiv Potnjanaca. U prvih petnaest minuta igralo se između dva kaznena prostora, bez izrazitijih prilika za gol. Prvu domaću prijetnju vidjeli smo u 18. minuti, ali udarac iz daljine ukrotio je potnjanski golman Rukavina. Potnjanci su zaprijetili u 41. minuti kada je udarac Mario Djaka-Skeledžije završio u domaćem bloku. U 45. minuti gosti su bili blizu vodstva. Akcija je krenula po desnom boku, loptu ubačenu na pet metara od domaćega gola, ali Lovro Divald nije bio precizan.

U nastavku utakmice probudili su se i domaćini i u 56. minuti stigao je trenutak odluke. Slobodan udarac izveo je Valentin Sito koji pogađa gostujuću mrežu. Do kraja utakmice kao da su obje momčadi bile zadovoljne rezultatom tako da nije bilo previše prilika za pogotke. U 76. Potnjanci su uputili udarac s dvadesetak metara, ali lopta se odbila od domaćega braniča i prošla tik pored vratnice.

Tako je jedan pogodak bio dovoljan Budrovčanima da se sutra u finalu susretnu s Piškorevčanima. Ta utakmica imat će i dodatnu draž jer pokojni igrač Igor Kedačić nastupao je i za jednu i drugu momčad.

VELEBIT je nastupio u sastavu: Rukavina, Divald, Tomislav Tomašićević, Hamzić, Josip Grgačević, Nikolić, Mario Djak-Skeledžija, Volarević, Agatić, Pražak, Zorbaz. (Još su igrali: Mato Grgačević, Matej Grgačević, Jendrišek, Ivan Tomašičević).