Radnički i HOŠK u finalu viškovačkoga memorijala!

0
1418
  1. MEMORIJALNI TURNIR „GREGAČEVIĆ – VUKADIN – RADOŠ“

Nogometni klub Radnički iz Viškovaca svake godine memorijalnim turnirom čuva uspomenu na svoje prerano preminule članove. Tako je u subotu (30. srpnja) počeo 28. po redu memorijal na kojemu ove godine uz domaćine nastupaju: HOŠK iz Gašinaca, Jedinstvo iz Forkuševaca i Velebit iz Potnjana.

JEDINSTVO – HOŠK 1:2 (0:1)

Nogometaši HOŠK-a iz godine grade roter koji je postao konkurentan svim momčadima lige. I ove godine, postojeći igrački kadar osnažen je s nekoliko kvalitetnih igrača. Tako su novi članovi postali: Mihael Karalić, Karlo Popek i Josip Vranić.

U prvoj utakmici turnira, prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri koja se najčešće odvijala na sredini terena. . U takvoj igri bolje su se snašli Gašinčani koji su u 30. minuti poveli 1:0. Nakon gužve u forkuševačkom kaznenom prostoru, lopta je došla do Mirka Svaline koji s desetak metara iskosa pogađa protivničku mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice Forkuševčani su krenuli odlučnije prema gašinačkom golu, i takva igra donijela im je izjednačenje. U 60. minuti nogometaši Jedinstva iskoristili su neopreznost gašinačke obrane i lob udarcem došli su do 1:1. U 80. minuti nogometaši HOŠK-a došli su u vodstvo. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Josip Vranić, lopta se od živoga zida odbila do Danijela Raca koji ju je pospremio u protivničku mrežu. U samoj završnici Gašinčani su mogli podebljati svoje vodstvo, ali forkuševački golman obranio je kazneni udarac Danijelu Racu.

HOŠK je igrao u sastavu: Popek, Karalić, Iltić, Vomš, Ilijov, Zeko, Kust, Totić, Vranić, Svalina, Danijel Rac. (Još su igrali: Grubešić, Martinović, Cvitić, Hodak, Ivica Rac). Trener: Stjepan Milković.

U zanimljivoj i borbenoj utakmici HOŠK ide u finale, a Jedinstvo u borbu za treće mjesto.

RADNIČKI – VELEBIT 4:2 (2:0)

Nogometaši Radničkoga u drugoj su utakmici bili bolji od Potnjanaca čime su se plasirali u nedjeljno finale. U prvih desetak minuta Potnjanci su imali dvije prilike za gol, ali prva je završila udarcem preko gola dok je u drugoj domaći golman obranio udarac s ruba kaznenoga prostora. Nakon toga Viškovčani se bude u preuzimaju terensku inicijativu te do kraja prvoga poluvremena zabijaju dva pogotka.

Vjerni navijači Radničkoga

U nastavku utakmice točnije u 48. minuti gosti smanjuju rezultat na 1:2. Josip Grgačević prošao je po lijevom boku, točnom loptom pronašao Lovru Divalda koji pogađa domaću mrežu. Međutim, u 55. minuti domaćini iz jedne gužve uspijevaju ubaciti loptu u mrežu Antuna Jendrišeka, za 3:1. U 70. minuti Viškovčani su udarcem s 18 metara potvrdili svoju pobjedu, a u završnici utakmice Mario Djak-Skeledžija iz kaznenoga udarca smanjuje rezultat na konačnih 2:4.

Velebit je igrao u sastavu: Jendrišek, Mario Djak-Skeledžija, Šlegl, Tomašičević, Josip Grgačević, Lucijak, Gabrijel Grgačević, Divald, Agatić, Pražak, Zorbaz.

Tako će se u današnjoj utakmici za treće mjesto sastati Jedinstvo iz Forkuševaca i Velebit iz Potnjana dok će se u 20:00 sati za pobjednički pehar boriti Radnički i HOŠK.