Sara Zrinušić šesta, Ela Đelatović sedma i osma, Antoniju Đikiću dva deveta mjesta!

0
334

POJEDINAČNO KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE U ATLETICI

Grad Varaždin i Atletski klub Sloboda ovoga su vikenda bili domaćini dvodnevnoga natjecanja Pojedinačnoga prvenstva Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje u atletici. Na Stadionu „Sloboda“ natjecalo se više stotina atletičarki i atletičara iz pedeset hrvatskih klubova. Među njima bilo je i šest članova Atletskoga kluba SLA „Ante Perić“ Đakovo pod vodstvom trenera Zvonka Karolija. U ženskoj konkurenciji nastupile su: Ela Đelatović, Sara Zrinušić, Mia Rajčić, Petra Lovrić i Luna Matić, a u muškoj konkurenciji Antonio Đikić.

Ela Đelatović i Sara Zrinušić nastupile su u utrci na 1500 metara. U konkurenciji 16 finalistica Sara Zrinušić zauzela je visoko šesto mjesto s rezultatom 5:03, 89, a njena klupska kolegica Ela Đelatović stigla je odmah iza nje, na sedmom mjestu, s vremenom 5:07.88. Prvakinja Hrvatske u ovoj disciplini postala je Elena Ban (AK Kvarner Rijeka) s istrčanim vremenom 4:47.72. Drugo mjesto pripalo je klupskoj kolegici Koni Dubrović (4:50.40), a brončanu medalju osvojila je Lorena Hržan Keglević (AK Svetice Zagreb) s vremenom 4:54.32.

Ela Đelatović nastupila je i u utrci na 600 metara za kadetkinje. Za osvojeno osmo mjesto bio joj je dovoljan rezultat1:44.75. I u ovoj disciplini prvakinja Hrvatske postale ja Elena Ban s vremenom 1:38.69.

U disciplini 60 metara za mlađe kadetkinje Mia Rajčić u konkurenciji 87 natjecateljica osvojila je ukupno 40. mjesto s vremenom 8.80. Mlada Đakovčanka nastupila je i u utrci na 200 metara. Na kraju je osvojila 45.mjesto (84 natjecateljice) s vremenom 30.48.

Petra Lovrić sudjelovala je u utrci na 400 metara za mlađe kadetkinje. Mlada Đakovčanka osvojila je 22. mjesto (ukupno 56 natjecateljica) s vremenom 1:08.37.

U utrci na 800 metara (mlađe kadetkinje) nastupile su dvije đakovačke atletičarke. Luna Matić osvojila je 12. mjesto (2:38.86), a Petri Lovrić pripalo je 17. mjesto s vremenom 2:43.19)

Antonio Đikić u konkurenciji mlađih kadeta u utrci na 400 metara zauzeo je deveto mjesto s vremenom 1:03.34. Prvak u ovoj kategoriji je Ivan Jugović (AK Istra Pula) s vremenom 54.41. Đikić je nastupio i u utrci na 200 metara u kojoj je osvojio deveto mjesto s vremenom 27.98.