0
863

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RATAR – HAJDUP (P) 0:3 (0:1)

Piškorevci – Igralište Piškorevci. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Kristijan Brus (Našička Breznica) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 0:1 Kolarić (40.), 0:2 Ceglec (46.), 0:3 Marković (61).

RATAR: Galić (83. Tomić), Antunović, Bošnjaković, Vukadin, SIkora (70. Peradinović), Horvat (83. Adrić), Barić (54. Ivica Vukadin), Čenik, Jurinić, Bekić, Brlošić. Trener: Igor Mandić.

HAJDUK (P): Nikolić, Balent, Peroković, Kajini, Joka, Marković (79. Bartolov), Jerenec, Ceglec, Horvat, Slaviček, Kolarić.

U posljednjoj utakmici ovoga prvenstva (jer Ratar je u posljednjem kolu slobodan zbog odustajanja osječkoga Metalca) Piškorevčani su zaključili prvenstvo onako kako su ga i počeli – porazom. Iako im bod(ovi) ništa ne znače jer već duže vremena Ratar zna da će osvojiti četrnaesto mjesto, zbog umjetničkoga dojma, ali i svojih vjernih navijača nije bilo zgorega osvojiti pobjedu. Doduše, opravdanje domaćini mogu tražiti u činjenici da su nastupili bez svoga najboljega igrača Josipa Mišića, ali nogomet čini momčad koja mora prihvatiti činjenicu „koga nema bez njega se može i mora“.

Ali, unatoč porazu Piškorevčani su iskazali humanitarnu solidarnost jer su sav prihod od ulaznica namijenili donirati obitelji Hovanjec čija je kuća nedavno stradala u požaru.

U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna igra u kojoj su i domaćini promašili nekoliko izglednih prilika za gol, a to su kaznili gosti i u 40. minuti, nakon kontranapada, došli u vodstvo. Strijelac je bio Igor Kolarić.

U nastavku utakmice odmah je uslijedio novi šok za domaćine. Igrala se prva minuta nastavka kada je Leo Ceglec zabio drugi gostujući pogodak. Tada je i igra Ratara splasnula, gosti su poprilično mirno održavali svoju prednost, a konačnu potvrdu pobjede osigurali su u 61. minuti kada je Danijel Marković postigao treći pogodak.

Do kraja utakmice, i jedni i drugi s nestrpljenjem su očekivali posljednji zvižduk glavnoga suca Nikole Dendisa iz Našica.

Pred županijskim je prvoligašima još jedno kolo, a rekli smo da su Piškorevčani ovom utakmicom završili prvenstvo. Njihov status u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi još uvijek nije poznat jer se očekuju kvalifikacije za popunu Prve nogometne lige, a sve će ovisiti o možebitnom plasmanu Vukovara 1991, Belišća pa čak možda i Marsonije u viši rang.