Gorajnci i Ivanovčani nasavljaju borbu na naslov, Rekord specijalist za favorite, Potnjanci bolji od desetorice Vučevčana, Naprijed slavio u Drenju, preslatinačaki Slavonac bolji od imenjaka iz Đurđanaca!

0
1116

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

VELEBIT – VUČEVCI 3:1 (3:1)

Potnjani. Igralište: Potnjani. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Stjević (20.), 1:1 Divald (28.), 2:1 Divald (30.), 3:1 Djak-Skeledžija (40.).

VELEBIT: Rukavina, Gondžo, Širajčić (65. Mato Grgačević), Pražak, Volarević, Djak-Skeledžija, Divald, Matej Grgačević, Tomašičević, Čizmo, Penc (67. Jendrišek).

VUČEVCI: Antun Damjanović, Stjević, Stipo Matković, Tibor Sesar, Igor Matković, Pilipović, Sučić, Albert, Ivan Damjanović, Blažeković, Domagoj Sesar.

Potnjanci su odlično otvorili utakmicu i već u drugoj minuti stvorili odličnu priliku, ali udarac domaćega napadača završava preko gola. Gostima iz Vučevaca opet se dogodilo to da na utakmicu dođu sa samo deset igrača, ali unatoč tome, odigrali su dobru utakmicu u kojoj su čak došli i u vodstvo.

U jedanaestoj minuti nova prilika za domaćine, ali ponovo loša realizacija. Gosti su prvi puta zaprijetili u 20. minuti kada Stjević s petnaestak metara precizno pogađa domaću mrežu. To nije obeshrabrilo igrače u plavim dresovima koji samo u dvije minute postižu dva pogotka i preokreću rezultat u svoju korist. U 28. Lovro Divald postiže svoj prvi, a samo dvije minute kasnije i drugi pogodak za domaće vodstvo  2:1. Oba puta asistencije je upisao Ivan Volarević. Do kraja poluvremena Potnjanci su bili bolji i u završnici prvoga dijela postižu i treći pogodak.  U 40. minuti Ivan Volarević prebacuje gostujućega golmana Damjanovića, a akciju prati Mario Djak-Skeledžija koji potvrđuje pogodak.

U nastavku utakmice obje su momčadi imale po nekoliko prilika iz kojih su mogli doći do pogodaka, ali napadači nisu bili raspoloženi. Domaća obrana sačuvala je stečenu prednost tako da su nogometaši Velebita zasluženo upisali nova tri boda.

BUDUĆNOST – RADNIK 3:1 (2:0)

Gorjani. Igralište: Gorjani. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Novotni (8.), 2:0 Pačarić (29. – ag.), 2:1 Adam Kovačević (55.), 3:1 Jakov Pejić (90.).

BUDUĆNOST: Perić, Novotni, Domagoj Babić (50. Vedran Babić), Anto Pejić, Penava, Grgić, Anto Pejić, Jukić, Ivanović, Radić (57. Mikulandra), Jakov Pejić.

RADNIK: Čajkušić, Kasun, Krajičić, Šušak, Ivica Petrić, Pačarić, Vranješević, Marković, Marko Kovačević, Tolj (71. Josip Petrić), Adam Kovačević.

Nogometaši Budućnosti ostvarili su zacrtano: ostvarili su pobjedu koja im je donijela tri boda i ostanak na prvom mjestu Lige Nogometnog središta Đakovo čime su Gorjanci napravili još jedan korak prema povratku među županijske drugoligaše.

A gosti iz Vrbice odigrali su taktički i trkački odličnu utakmicu, stvorili su nekoliko izglednih prilika za pogotke, ali danas nije bio napadački dan. U prvih petnaest minuta gosti su imali tri izgledne prilike, ali udarci Matea Vranješevića i Kovačevića završavaju preko gola. Domaćini su prvi puta zaprijetili i odmah došli u vodstvo. Igrala se osma minuta  kada Novotni s ruba kaznenoga prostora pogađa vrbičku mrežu za vodstvo 1:0. Nakon toga, gosti su imali još dvije odlične prilike. Marković je u 24. minuti pucao s 20 metara, ali domaći golman Perić odlično reagira. U 27. Kovačević iz slobodnoga udaraca gađa gornji kut, ali gorjanski vratar vršcima prstiju prebacuje loptu preko prečke. Ove gostujuće promašaje kaznili su Gorjanci drugim pogotkom. Igrala se 29. minuta kada je dugačko ispucanu loptu krivo procijenio golman Čajkušić, a Pačarić pokušava izbaciti loptu s gol crte. Međutim, vrbički nogometaš loptu šalje  vlastitu mrežu.

U nastavku utakmice gosti su krenuli još otvorenije prema domaćem golmanu. U 55. minuti nogometaši Radnika smanjili su rezultat na 1:2. Šušak je uputio udarac s 25 metara, domaći golman odbija loptu koja dolazi do Kovačevića koji je posprema u mrežu. Samo četiri minute kasnije Šušak još jednom snažno puca prema golu, a Perić loptu izbija u korner. U 67. Kovačević puca s 20 metra, domaći vratar krajnjim naporom izbija loptu ispod prečke. Ključni trenutak dogodio se u 74. minuti kada je loptu u kaznenom prostoru primio Josip Petrić, domaći igrač naletio je na njega. Gosti su tražili kazneni udarac, a sudac Matić samo je nastavio igru. Do samoga kraja gosti su pokušavali doći do izjednačenja, međutim, u posljednjim trenutcima utakmice domaćini su potvrdili svoju pobjedu. Kalpv Pejić sam je izašao pred golmana Čajkušića i mirno poslao loptu u praznu mrežu.

Tako su Gorjanci protiv vrlo dobrih Vrbičana došli do nova tri boda i ostanak na vrhu tablice.

REKORD – DINAMO (TO) 2:2 (0:1)

Kondrić. Igralište: Breznica. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Doko (13.), 0:2 Ivić (67.), 1:2 Barić (85.), 2:2 Barić (90.).

REKORD: Saček, Ambrušić, Drmić (46. Jackanić), Zeko, Sekereš, Barić, Adam Kryk, Lilić (46. Matić), Kedveš, Tomislav Kryk, Halasz.

DINAMO: Čengić, Staković (77. Vađon), Vinković, Doko, Teo Stojaković, Vuk (70. Stojanović), Kajtazi, Stanušić (80. Livnjak), Petrović (63. Ivić), Skorup, Katušić.

Što se događa s nogometašima Dinama u gostima teško je objasniti. Sigurno imaju jednu od najkompletnijih momčadi sastavljenu od nogometaša koji su igrali u višim rangovima, ali jednostavno to se teško prepoznaje na terenu.

U Kondrić su gosti došli kao apsolutni favoriti, ali s Breznice odnose samo jedan bod koji ih opet odaljava od vodećega dvojca koji se bori za naslov prvaka. Sve je izgledalo idilično za goste jer su u 13. minuti golom Doke došli u vodstvo 1:0. Gotovo svi gledatelji vjerovali su da će domaćini doživjeti težak poraz. Do odmora rezultat se nije mijenjao.

I u nastavku točnije u 67. minuti Ivić postiže drugi pogodak za goste i tada se činilo da će Tomašančani odnijeti sva tri boda. Međutim, tako nisu mislili borbeni Kondrićani koji su otvorili sve karte i krenuli prema protivničkom golu. U posljednjih pet minuta napravili su preokret i zasluženo došli do boda koji njima, doduše, ne znači previše, ali gostima bi mogao itekako nedostajati. U 85. minuti rezultat na 1:2 smanjuje Barić da bi isti igrač u 90. postigao drugi pogodak za izjedanačenje. Dugo su nogometaši Dinama vrtjeli film pokušavajući odgonetnuti što im se to dogodilo u Kondriću. A dpomaćini su još jednom pokazali da imaju dugogodišnje iskustvo igranja u drugoj županijskoj ligi i da onaj tko ih podcijeni neće proći dobro. A to su na svojoj koži upravo, nakon Gorjanaca i Ivanovčana, osjetili i Tomašančani.

ZRINSKI (D) – NAPRIJED 1:4 (0:2)

Drenje. Igralište: Drenje. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Klapirić (10.), 0:2 Vidinović (24. – 11m), 0:3 Marino Kalić (55.), 0:4 Jurišić (64.), 1:4 Fuštin (80.).

ZRINSKI: Vijačkić, Kušić (65. Mudrinić), Žemberi, Stošić, Ikić (58. Petrić), Hrvoje Petrović, Fuštin, Maroši, Kedveš, Stjepan Petrović, Majačić (68. Žitnjak).

NAPRIJED: Orečić, Abramović, Matić, Majić, Klapirić, Radanović, Vidinović, Robert Kalić, Podhraški (50. Jaman), Jurišić (68. Kovačević), Marino Kalić.

Drenjanci su jako angažirano krenuli u utakmicu, u prvih desetak minuta stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali udarci Fuština i Ikića nisu bili precizni. Nakon toga, uslijedila je bolja igra Mrzovićana koji postižu dva pogotka i na odmor odlaze s vodstvom 2:0. U desetoj minuti Klapirić izvodi slobodan udarac. Lopta je završila iza leđa golmana Vijačkića. U 25. minuti sudac Mario Vuković dosudio je kazneni udarac za goste kojega Vidinović pretvara u vodstvo 2:0. Do kraja prvoga dijela domaćini su imali nekoliko prilika, ali mreže su mirovale.

U nastavku utakmice Drenjanci pokušavaju popraviti rezultat, ali to im nije polazilo za nogom. Gosti iz kontranapada u 55. minuti povećavaju vodstvo i time potvrđuju svoju pobjedu. Strijelac je bio Marino Kalić. Najbolju priliku za Zrinski imao je Ivan Žemberi, međutim, promašuje udarac s bijele točke. Tada gosti i to kažnjavaju i postižu četvrti pogodak. U 64. minuti Jurišić pogađa drenjansku mrežu. Domaćini u 80. minuti postižu počasni pogodak. Prekrasnim udarcem s 35 metara Filip Fuštin pogađa same rašlje. Bio je to najljepši trenutak utakmice. Na žalost domaćina takvih situacija bilo je premalo da bi se izbjegao poraz od odlične momčadi Naprijeda koja i dalje ostaje u gornjem dijelu tablice. A Drenjanci su se ovim porazom definitivno oprostili od ambicija borbe za naslov prvaka.

SLAVONAC (P) – SLAVONAC (Đ) 6:0 (3:0)

Preslatinci. Igralište: Školski vrt. Sudac: Vedran Krnić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Hipp (15.), 2:0 Mirko Mesaroš (23.), 3:0 Babić (32.), 4:0 Carević (50. – ag.), 5:0 Posavac (60.), 6:0 Gurdon (81.).

SLAVONAC (P): Horvat, Dominik Mesaroš, Haršanji, Franjić, Dernaj, Babić (46. Ribarić), HIpp, Gurdon, Mikić, Posavac (61. Antonio Mesaroš), Mirko Mesaroš (64. Pataki).

SLAVONAC (Đ): Josip Marinović, Gabud, Bibković, Miroslav Birkić, Kretonić, Markić, Tunuković (46. Marin Bošnjaković), Erdeljić, Carević, Josip Birkić, Slobođanac (46. Filip Bošnjaković).

U sudaru dvaju Slavonaca vidjeli smo jednosmjernu utakmicu u kojoj su Preslatinčani dominirali tijekom svih 90 minuta igre. Nakon početkoga ispitivanja snaga Marinko Hipp dovodi domaćine u vodstvo 1:0, da bi u 23. Mirko Mesaroš pogodio za 2:0. Kada je Babić postigao treći pogodak (32.) bilo je jasno da će bodovi ostati u Preslatincima. Ujedno to je bio i rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice vidjeli smo dominaciju Preslatinčana. U 50. minuti Carević zabija autogol, da bi deset minuta kasnije Posavac postigao peti pogodak. Točku na „i“ u 81 minuti stavio je Roko Gurdon za visokih i zasluženih 6:0. S ova tri boda Slavonac iz Preslatinaca nastavlja borbu za naslov prvaka, a nalazi se odmah ispod Gorjanca i Ivanovčana.

SLAVONAC (SD) – MLADOST (I)  1:4 (0:2)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 0:1 Goran Išasegi (10.), 0:2 Goran Išasegi (18.), 1:2 Vrgoč (48.), 1:3 Mario Išasegi (65. – 11 m), 1:4 Babić (69. – ag).

SLAVONAC (SD): Pakši, Tomislav Barušić (62. Mihaljević), Tomislav Barušić, Marko Barušić (77. Andrijan Barušić), Marko Babić, Labudić, Vrgoč (57. Matanovac), Antonio Barušić, Karlo Babić, Šimić (77. Horvat), Mihael Babić.

MLADOST (I): Drobina, Radočak, Dudaš, Kos (81. Grlić), Kokalović, Lulić, Mario Išasegi, Birkić (80. Antonio Išasegi), Dolić (67. Josip Lulić), Ivan Iasegi (47. Racić), Goran Išasegi.

Protiv “fenjeraša” ou Slatinika Drenjskoga nogometaši Mladosti opravdali su ulogu favorita i s nova tri boda nastavili utrku s Gorjancima u borbi za prvo mjesto. Već u prvih 20 minuta gosti su postigli dva pogotka i tako usmjerili utakmicu na svoju stranu. U 10. minuti Goran Išasegi dovodi Ivanovčane u vodstvo da bi isti igrač u 18 postigao i drugi pogodak. Domaćini su u nastavku utakmicu uspjeli smanjiti rezultat na 1:2. Strijelac je u 48. minuti bio Vrgoč, ali Mario Išasegi u 65. kazneni udarac pretvara u 3:1 da bi autogolom Babića u 69. minuti utakmica bila riješena.

Čista i zaslužena pobjeda Mladosti koja i nadalje ostaje glavni konkurent za povratak među županijske drugoligaše.

SLOBODAN: MLADOST (L)