Marsonia nanijela prvi domaći poraz Zrinskome!

0
1113

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – MARSONIA 1:3 (0:2)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 300. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok). Strijelci: 0:1 Mahmutović (15.), 0:2 Mahmutović (37.), 1:2 Dos Santos (66.), 1:3 Marić (86.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Blagojević, Matković, Ćubel, Ulm (62. Severović), Horvat, Vrdoljak, Prijić, Šinko (46. Dos Santos), Mendeš (76. Majdiš), Begović (46. Almeida). Trener: Josip Milardović.

MARSONIA: Iličević, Balentović, Rošić, Žuljević (76. Mihić), Mahmutović (90. Međugorac), Ivanagić (60. Brnić), Sivrić, Tolić, Marić, Didović (46. Ćato), Ristovski. Trener: Robert Špehar.

Nažalost, i to se jednom moralo dogoditi. Nogometaši Marsonije prekinuli su niz nepobjedivosti Zrinskoga na svom terenu. I to u najgorem trenutku, u pretposljednjem kolu  u kojemu su se pobjedom u Našicama Vukovarci vratili na prvo mjesto, a pred Jurjevčanima je teško gostovanje u Oriovcu, a zatim u posljednjem kolu u Jurjevac stiže Vukovar 1991.

Brođani su u Jurjevac stigli sa željom da potvrde četvrto mjesto, ali i da se pokušaju približiti trećeplasiranim Belišćanima. I već u petoj minuti pokazali su ozbiljnu namjeru u tome. Marko Žuljević prošao je po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, a jurjevski stoper Begović izbacio je loptu u korner. Domaćini su prvi puta zaprijetili u osmoj minuti kada je Matković na desnoj strani odigrao povratnu loptu do Mirana Horvata koji puca s 18 metra u lijevi donji kut, ali golman Iličević bio je na mjestu. Gosti su u 15. minuti došli u vodstvo. Ivan Didović pobjegao je do desnoj strani, ubacio loptu na prvu vratnicu desetak metara od jurjevskoga gola, na loptu je natrčao Selmir Mahmutović i glavom pogodio gornji lijevi kut. Pintarić se bacio na loptu, ali bio je prekratak.

U 21. minuti Šinko je ubacio loptu u kazneni prostor, brodski golman otišao je u prazno i  pri tome naletio na jurjevskoga napadača Igora Prijića. Lopta je završila u korneru. U 36. minuti Jurjevčani su izveli odličnu akciju. Vrdoljak je asistirao prema Prijiću koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Iličević bio je na mjestu. Već u sljedećem napadu gosti postižu drugi pogodak. Gostujuća akcija krenula je po desnoj strani, u kontri je pobjegao Karlo Ivanagić, Ćubel je napravio prekršaj nad njim, sudac Kečinović pustio je prednost, a ubačenu loptu na prvoj je vratnici dočekao Selmir Mahmutović koji preciznim udarcem pogađa prvi kut Pintarićevoga gola. Do kraja prvoga poluvremena nije bilo prigoda za gol.

Odmah na početku drugoga dijela domaći trener Josip Milardović uveo je dvojicu novih igrača: umjesto Krešimira Šinka u igru je ušao Dos Santos, a Karla Begović zamijenio je Almeida. Od samoga početka Jurjevčani su preuzeli terensku inicijativu, a gosti su postavili čvrsti blok ispred svoga kaznenoga prostora. U 55. minuti Vrdoljak ubacuje loptu iz slobodnoga udarca, na desetak metara Luka Matković puca glavom, lopta ide pod prečku, ali golman Iličević izbija ju u korner. U 65. Jurjevčani uspijevaju smanjiti rezultat. Vrdoljak je ubacio loptu na drugu vratnicu, na prvom se mjestu našao Dos Santos koji glavom pogađa prvu kut brodske mreže. Bio je to dodatni impuls da domaći igrači još snažnije pritisnu bordsku momčad. U 70. minuti Brođani su ostali s igračem manje jer je stoper zbog prekršaja na rubu kaznenoga prostora dobio drugi žuti karton. Slobodan udarac izveo je Vrdoljak, ali bez uspjeha. Jurjevčani su pokušavali ubacivanjima lopte u kazneni prostor, ali brodska obrana bila je na visini zadatka. I u jeku domaćih napada, gosti su postigli treći pogodak. Daleko ispucanu loptu pokušao je zagraditi Andrej Majdiš, došlo je do kontakta s Mihićem, sudac Kečinović nije sudio prekršaj nad domaćim braničem, nastavio je prema golu, odigrao loptu prema Mahmutovića koji puca s desetak metara, Pintarić brani, a na loptu natrčava Mihailo Marić i posprema je u mrežu. Za konačno rješenje utakmice. Domaćini su u posljednjim minutama pokušavali doći do pogotka, ali brodska obrana bila je na visini zadatka.

Ovim porazom Zrinski je prvo mjesto prepustio Vukovaru 1991. koji sada ima 78 bodova, Jurjevčani su drugi sa 77. U pretposljednjem kolu Zrinski ide na gostovanje u Oriovac.