0
1325

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLAVONIJA (P) – HAJDUK (ŠP) 1:1 (1:0)

Punitovci – Igralište Na Vodopadu. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Mirko Drenjančević (Semeljci). Strijelci: 1:0 Gurdon (17.), 1:1 Veselinović (69.).

SLAVONIJA (P): Begović, Marošević, Gurdon, Tadijan, Bjelobrk (88. Stjević), Vinko (72. Štigler), Maričić (72. Burek), Drga, Bošković, Drmić (80. Stipanović), Škorvaga.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Mamić, Blažević, Perak, Jelečević, Mišetić, Veselinović, Stjepan Đambić (87. Lučić), Žeravica, Šekerija (80. Vinko), Peša.

U Punitovicma stari poznanici odigrali su korektnu utakmicu u kojoj nije bilo kartona, svakoj momčadi pripao je po jedan bod, u prvom poluvremenu bolji domaćini, u drugom gosti… To bi bio kratak zaključak današnje utakmice između Slavonije i Hajduka.

U prvih desetak minuta gosti iz Širokoga Polja imali su tri obećavajuće situacije za postizanje gola, ali nedostajala je realizacija. Punitovčani su svoju prvu ozbiljniju priliku pretvorili u vodstvo. Igrala se 17. minuta kada je ubačenu loptu u kazneni prostor dočekao Stjepan Gurdon i glavom je pospremio iza Ivićević leđa. Kaže narodna izreka: Tko će kome, ako ne svoj svome! A upravo to je učinio Gurdon svojoj dugogodišnjoj momčadi u kojoj se promovirao i u prvoga strijelca Druge županijske nogometne lige. I nakon postignutoga gola domaćini su imali terensku inicijativu, a gosti su se branili čekajući svoju priliku iz kontranapada. Međutim, na odmor su obje momčadi otišle s rezultatom 1:0.

Ono što je i ova utakmica pokazala jest činjenica da Punitovčani fizički padaju, a to su iskoristili gosti i preuzeli inicijativu želeći doći do izjednačenja. Najbolju priliku u nastavku utakmice imao je Stjepan Đambić koji je s desetak metara promašio prazan gol. Ali, gostujućem igraču opravdat ćemo ovaj promašaj jer danas mu je rođendan pa mu je oprošteno.

Ipak, gosti su bolju igru u nastavku pretvorili u izjednačenje. Igrala se 69. minuta kada je Matej Veselinović pobjegao punitovačkoj obrani, prošao je i golmana Begovića i lagano poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je podjela bodova najrealniji ishod današnje utakmice na Vodopadu.