Đakovčani se porazom oprostili od prvenstva!

NOVI ZAGREB – ĐAKOVO 33:25 (19:10)

Zagreb – Dom sportova 2. Gledatelja: 50. Suci: Filip Golub (Čakovec) i Ivan Mališa (Varaždin). Delegat: Željko Živec (Sesvete).

NOVI ZAGREB: Mikulaš, Šuman 1, Trninić 3, Divjak 3, Doknjaš 3, Benko 3, Družinec 2, Lokvačnić, Filipović 1, Franjo, Čelić 1, Blažević 7, Dujmović 8, Pranjić, Jonjić 1, Capan. Trener: Dominik Halužan.

ĐAKOVO: Žganjer 1, Sivak 2, Jarčević 4, Maljarić, Mandarić 2, Rinčić, Klepo 3, Kolar, Ćurić 4, Kovačević, Pavlović 2, Goluža, Matačić 6, Antunović 1. Trener: Domagoj Perlić.

U prvih deset minuta utakmice Đakovčani su imali po jedan gol prednosti, ali kod rezultata 6:5 za goste dolazi do preokreta. Zagrepčani do 19. minute prave seriju 6:0 i dolaze do vodstva 11:6. To je bio i ključni dio utakmice koji je domaćinima osigurao pobjedu. Do odmora domaćini su došli do najveće prednosti od devet golova (19:10).

Drugo poluvrijeme proteklo je u odrađivanju posla jer Zagrepčani su održavali stečenu prednost koja je na kraju iznosila plus 8.

Ovo je posljednje kolo Prve hrvatske rukometne lige Sjever u kojem su Đakovčani osvojili deseto mjesto sa 16 osvojenih bodova. S obzirom da je ovo prva prvoligaška sezona Đakovčani mogu biti zadovoljni jer osnovni cilj je ostvaren: opstanak u ligi.

I današnjoj utakmici Matačić je postigao šest pogodaka, Ćurić i Jarčević po četiri su se puta upisali u listu strijelaca. Kod domaćina najbolji strijelac Dujmović postigao je osam, Blažević sedam.