David Tot i Ante Mikulić za pobjedu prednatjecatelja, početnicima poraz!

0
551

DRUGA NOGOMETNA LIGA SREDIŠTE ISTOK – PREDNATJECATELJI

VALPOVKA – ĐAKOVO CROATIA 2:3 (1:3)

Valpovo – Sportski park Valpovo. Sudac: Damir Antolović (Šag). Strijelci: 1:0 Andrej Stanković (5.), 1:1 David Tot (10.), 1:2 Ante Mikulić (13.), 1:3 David Tot (20.), 2:3 Lovro Lovrić (30.).

VALPOVKA: Fabijan Salajić, Borna Peterlić, Stjepan Čamagajevac, Andrej Stanković, Stjepan Varžić, Dunja Stanić, Mislav Kokić. (Još su igrali: Fran Zrno, Noa Koški, Lovro Lovrić, Karlo Zrno, Jakov Đuranić). Trener: Mario Balatinac.

ĐAKOVO CROATIA: Stjepan Jozak, Roko Knez, Lovro Jaman, David Tot, Ante Mikulić, Ante Džakula, Bože Krajinović. (Još su igrali: Matej Blažević, Dorian Rossi, Tin Duvnjak, Tomo Furjan, Niko Premužić, Ivan Pavičić, Nikola Čulina). Trener: Željko Kovač.

Da će Valpovčani biti tvrd orah pokazali su već u petoj minuti kada su golom Andreja Stankovića poveli 1:0. Međutim, u režiji dvojice najraspoloženijih đakovačkih igrača – Davida Tota i Ante Mikulića, Đakovčani su brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. Najprije je u 10. minuti David Tot poravnao rezultat na 1:1 da bi Ante Mikulić tri minute kasnije svoju momčad doveo u vodstvo 2:1. Bolju igru do odlaska na odmor đakovački su nogometaši potvrdili trećim pogotkom. Strijelac za 3:1 bio je David Tot kojemu je to drugi gol na utakmici U drugom dijelu Valpovčani su golom Lovre Lovrića smanjili rezultat na 2:3, ali više od toga nije išlo. Đakovačka obrana na  čelu s golmanom Stjepanom Jozakom bila je na visini zadatka.

DRUGA NOGOMETNA LIGA SREDIŠTE ISTOK – POČETNICI

VALPOVKA – ĐAKOVO CROATIA 2:0 (1:0)

Valpovka – Stpostki park Valpovo. Sudac: Damir Antolović (Šag). Strijelci: 1:0 Leon Vuk (14.), 2:0 Jakov Bagarić (27.).

VALPOVKA: Niko Mužar, Jakov Bagarić, Tomo Vranić, Ivan Đakovac, Marko Šovagović, Filip Berečić, Ivan Babić, Leon Vuk, Petar Šimić. (Još su igrali: Borna Prelčec, Dominik Čutuk, Gabriel Alvađ, Jakov Palijan, Jan Kovačević, Lukas Sopić). Trener: Dino Đuranić.

ĐAKOVO CROATIA: Matej Majstorović, Ivano Vidaković, Fran Vračević, Niko Vranić, Luka Bilać, Noa Saček, Leon Tot, Marin Punda, Lovro Punda. (Još su igrali: Ivan Lončarić, Karlo Racić, Marin Stegić). Trener: Željko Kovač.

Početnici nisu imali previše sreće jer napadači se niti jednom nisu upisali u listu strijelaca. A domaćini su iskoristili dvije pogrješke đakovačke obrane i postigli dva pogotka. U 14. minuti domaćine je u vodstvo doveo Leon Vuk, a pobjedu „zelenih“ potvrdio je u 27. minuti Jakov Bagarić.